REKLAMA

Czuwają za granicą

Jedziesz na urlop do Chorwacji lub Bułgarii? Nie przestrasz się, kiedy zobaczysz tam polskiego policjanta w mundurze.

Nasz mundurowy mandatu ci nie wlepi. Może za to pomóc
Kiedy będziesz nad Adriatykiem lub Morzem Czarnym i zobaczysz polskiego policjanta nie myśl, że to przywidzenie, że zaszkodziło ci słońce albo zbyt mocna rakija. Od 1 lipca polscy policjanci, w tym także z Dolnego Śląska, pełnią służbę na chorwackim i bułgarskim wybrzeżu. Przez 2 miesiące (do 1 września) nasi mundurowi będą asystować chorwackim i bułgarskim kolegom, ale przede wszystkim będą pomagać polskim turystom, których każdego roku nad Adriatykiem i Morzem Czarnym jest kilka milionów. - Tego rodzaju współpraca jest nie tylko ugruntowana, bo sięga 2010 roku, kiedy to po raz pierwszy dwójka polskich policjantów pełniła służbę patrolową w Chorwacji, ale sukcesywnie się rozwija – informuje Paweł Petrykowski, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. - Obecnie słoneczne plaże Adriatyku patrolować będzie dwunastka polskich policjantów (w tym cztery panie). Ponadto, dwóch polskich policjantów podobną służbę pełnić będzie na bułgarskim wybrzeżu w rejonie Burgas, albowiem ten kierunek wakacyjnych wojaży również stał się bardzo atrakcyjny dla naszych rodaków. Współpraca w tym zakresie ze stroną bułgarską zapoczątkowana została w 2016 roku – dodaje oficer prasowy.
Nasi policjanci w Chorwacji
w okręgu istarska (Pula) – tel. +48 664 975 847
w okręgu zadarska (Biograd) – tel. + 48 784 610 324
w okręgu primorsko-goranska (wyspa KRK) – tel. +48 667 631669
w okręgu splitsko-dalmatinskim (Makarska) – tel. + 48 784 610 534
Nasi policjanci w Bułgarii
w dyrektoriacie Burgas (Nesebar) – tel. + 48 887 886 185

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Czuwają za granicą

foto: pixabay.com

Jest akcja, jest mobilizacja i wspólne działanie. Fundacja zaczytani org. Prowadzi Wielką Zbiórkę Książek, które następnie trafią do placówek medycznych w całej Polsce. W akcję zaangażował się żłobek „Baśniowe Wzgórze” z Ludwikowic Kł.

Trzy osoby przed rokiem zginęły. Jedna przeżyła i zapewniała, że to nie ona kierowała samochodem. Śledczy po miesiącach prowadzonego śledztwa uznali jednak inaczej. Jakub K. trafił za kraty. Na razie na 3 miesiące. Grozi mu 12 lat więzienia.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×