REKLAMA

W Bożkowie odkryli tunel?

foto: użyczone

foto: użyczone

Na terenie XVI-wiecznego Pałacu w Bożkowie odkryto tunel.

To właśnie takimi tajemnicami zaskakują nas dolnośląskie zamki i pałace. Tym razem swoje tajemnice być może zaczyna odsłaniać zabytkowy Pałac w Bożkowie. To właśnie na jego terenie odkryto tunel. O odkryciu wie już konserwator zabytków w Wałbrzychu. - Ten tunel został już przez kogoś odkopany. Zauważyłem dziurę na terenie parku i domyślam się, że wcześniej nikt tego nie zgłosił, bo takich informacji nie było, a ja zgłosiłem ten fakt do konserwatora zabytków - mówi nam Pan Stanisław, który zainteresował się sprawą bożkowskiego tunelu. - Tunel znajduje się na tarasach w parku przy pałacu. Wykopany jest w ziemi. Przebity jest sufit, który ma może metr grubości z cegieł. Wszystko zostało przykryte dyktą - dodaje. Jak mówi Pan Stanisław w środku część tunelu jest zasypana. Jest tam okamieniowane pomieszczenie, ale głębiej już nic nie widać. - Jestem mieszkańcem Bożkowa i z opowieści wiem, że kiedyś taki tunel był w pałacu. Na terenach bożkowskich były też dawniej kopalnie. Ale słyszałem również, że po wojnie nieliczni mieszkańcy Bożkowa chodzili, a nawet jeździli rowerem pod tunelem, bo był on takiej wielkości. Ale to są tylko przypuszczenia, żadnych informacji historycznych nie znalazłem na ten temat - dodaje. Tunel według Pana Stanisława znajduje się w odległości ok. 100 m od pałacu i jest umiejscowiony pomiędzy schodami. Co zrobią z nim zarządcy tego terenu?

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): W Bożkowie odkryli tunel?

foto: Fundacja Ratowania Zabytków i Pomników Przyrody

Trzy miesiące pozostały właścicielowi zamku w Ratnie Dolnym na zrealizowanie obowiązków jakie nałożył na niego konserwator zabytków. To chyba nierealne, więc co wtedy?

foto: pixabay.com

Będzie podwyżka, ale nie wiadomo jeszcze kiedy i jak duża. Już niedługo mieszkańcy miasta i gminy Radków zapłacą więcej za odprowadzenie ścieków. A podwyżka cen wody - jak zapewnia Michał Punda, prezes Radkowskich Usług Komunalnych - będzie jedynie symboliczna.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×