REKLAMA

Koronawirus: Obostrzenia utrzymają się do kwietnia?

Koronawirus: Biznesmeni zapowiadają działanie na własną rękę

Koronawirus nie odpuszcza. Statystyki wskazują, że sytuacja epidemiczna dalej nie jest unormowana. Przedsiębiorcy nie chcą dłużej narażać się na straty.

Koronawirus: Od ponad dziesięciu miesięcy wiele branż z terenu całej Polski musi mierzyć się z konsekwencjami pandemii koronawirusa. Tak zwana kwarantanna narodowa, trwająca od 28 grudnia ubiegłego roku, może znacząco wydłużyć się w czasie. 

 

Kiedy powrót do normalności? 

Na dialog o tym - czy i kiedy wrócimy do wględnej normalności, jest jeszcze zdecydowanie za wcześnie. Pomimo szczepień na koronawirusa, obostrzenia mogą potrwać aż do kwietnia. Wielu przedsiębiorców liczyło na to, że od 17 stycznia zostanie zniesionych chociaż część obostrzeń. Jednak rządzący ogłosili wydłużenie ich do końca stycznia. Jedynym wyjątkiem są uczniowie klas I - III szkół podstawowych, którzy od poniedziałku, 18 stycznia wracają do szkolnych ławek. 

 

Branże notują coraz większe straty

Prezes Green Caffe Nero, Adam Ringer informuje, że zamknięte z powodu koronawirusa branże mogą liczyć na powrót prawdopodobnie dopiero w okolicach kwietnia. Taką informację przedsiębiorcy usłyszeli od wiceszefowej Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii - Olgi Semeniuk. – Nie byłem tym zaskoczony, bo już byliśmy informowani na rozmowach z wiceminister Semeniuk, że raczej przed marcem, czy nawet przed końcem marca wielkiego odmrożenia nie będzie. To nie było nawet raczej, tylko na zasadzie, że nie ma na co liczyć, że raczej nie oczekujcie – ujawnił Adam Ringer w rozmowie z portalem money.pl. Przedsiębiorstwa od początku lockdownu notują kolejne straty, a nawet bankrutują. W jednym z artykułów informowaliśmy, że straty stacji narciarskich zrzeszonych w organizacji PSNiT sięgają prawie 5 mln. zł. dziennie. 

 

OtwieraMY

Przedstawiciele turystyki, hotelarstwa, rozrywki oraz gastronomii łączą siły i zapowiadają, że pomimo obostrzeń chcą znów stacjonarnie oferować swoje usługi, lecz w reżimie sanitarnym. Jednak na ten moment, nie wiadomo czy faktycznie dojdzie to do skutku. Właściciele biznesów podkreślają, że według nich wprowadzone obostrzenia są niezgodne z konstytucją. Jarosław Gowin zapytany o kary dla wyłamujących się z lockdownu przedsiębiorców, odpowiada - Myślę, że najdotkliwszą karą dla firm łamiących przepisy będzie wyłączenie z tarczy branżowej i tarczy finansowej - stwierdził wicepremier. - W ramach tarczy branżowej za grudzień i styczeń planujemy przekazać kolejne 7 mld zł - dodał. 

Natalia Kołodziej, inf. Money.pl, Bankier.pl

 

Kliknij, aby przeczytać apel o otwarcie stacji narciarskich z Powiatu Kłodzkiego

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Koronawirus: Obostrzenia utrzymają się do kwietnia?

Fot. Phantasma1958 Polska-org.pl

Kłodzko: Konkubent Lucyny K. który wraz z nią miał dopuścić się zabójstwa dziecka przebywa w zakładzie karnym w Kłodzku.

Kłodzko: Samochód zbierający odpady potrącił kobietę. Była reanimowana na miejscu.

Podczas pogrzebu, gdy rodzina chciała pożegnać zmarłą i poprosiła o otwarcie trumny, okazało się, że leżą w niej zamienione zwłoki. Jak doszło do tak tragicznej pomyłki?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×