REKLAMA

Nadużyli sfery sacrum

kadr pochodzi z teledysku Fire&Forgive

Miało być kilka ujęć, a zrobił się z tego obrazoburczy teledysk - bo tak muzyczne dzieło powermetalowego zespołu POWERWOLF określają mieszkańcy Ścinawki Średniej.

Kościoły to jedne z tych miejsc, które często wykorzystują zespoły do kręcenia swoich teledysków, zwłaszcza te heavymetalowe. To właśnie ich utwory i teledyski do nich, bardzo często wzbudzają kontrowersje, oburzenie, czasem zniesmaczenie. Heavy metal czy powermetal ma jednak swoich wiernych fanów na całym świecie, tak jak każdy inny rodzaj muzyki.
I to właśnie powermetalowy zespół POWERWOLF spowodował, że w niewielkiej Ścinawce Średniej zawrzało. Teledysk, do którego ujęcia kręcono m.in. w Parafii Św. Marii Magdaleny, wywołał ogromne oburzenie wśród mieszkańców wsi
- w Ścinawce Średniej zagorzała dyskusje o kontrowersyjnym teledysku, który ktoś odkrył na YouTube a okazuje się został nagrany w naszym kościele parafialnym. Teledysk ewidentnie jest obrazoburczy, profanuje katolickie symbole i sceny przypominają raczej satanistyczną mszę. Grupa powermetalowa znana jest ze swoich prowokujących wystąpień a liczba wyświetleń na YT przekroczyła już ponad 2 mln. Ksiądz nigdy nie konsultował tego z parafianami, którzy może nie życzyliby sobie wykorzystywania ich miejsca modlitw do takich nikczemnych rzeczy.
Zapewne ksiądz wyjdzie w niedzielę na ambonę i nikt nie wygranie mu tego w twarz. Jest to ohydne na co on pozwolił zgadzając się na filmowanie tak obskurnych scen w naszej świątyni – mówi nam jeden z mieszkańców.
Proboszcz nie wiedział
Z kolei proboszcz parafii ze smutkiem w głosie mówi nam, że został oszukany
- Okazało się, że padłem ofiarą oszustów. Zostałem na stare lata oszukany. Przyjechali, chcieli zrobić kilka ujęć kościoła do filmu fabularnego. Żebym wiedział, że tak to wykorzystają. Jak to dzisiaj można wykorzystać…W niedzielę przeproszę wiernych, uspokoję. Ja naprawdę nie miałem świadomości – mówi nam proboszcz parafii.
Kuria wydała oświadczenie
Oświadczenie Świdnickiej Kurii Biskupiej ws. teledysku "Fire & Forgive" zespołu POWERWOLF zamieszczonego na kanale YouTub z wykorzystaniem kościoła pw. św. Marii Magdaleny w Ścinawce Średniej:
Z związku z publikacją na kanale YouTub teledysku „Fire & Forgive” zespołu POWERWOLF z dnia 22 czerwca 2018 r. Świdnicka Kuria Biskupia oświadcza, iż Ksiądz Proboszcz Parafii pw. św. Marii Magdaleny w Ścinawce Średniej wyraził zgodę w dobrej wierze na nagranie scen filmowych w kościele. W rzeczywistości sceny nagrane w świątyni, zostały użyte do niewłaściwych celów, co stanowi nadużycie zarówno w stosunku do sakralności miejsca, jakim jest kościół, jak również wobec zaufania, jakie wykazał Ksiądz Proboszcz odpowiedzialny za tę świątynię.
Wobec powyższego Ksiądz Proboszcz wyraża ubolewanie, że doszło do tego rodzaju zdarzenia, przepraszając wszystkich, którzy mieli prawo poczuć się tą sytuacją urażeni

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (2): Nadużyli sfery sacrum

Obrazek użytkownika Ograniczenia łumaczenie
  • Ograniczenia łu...
  • 04-08-2018

Głosuj na ten utwór (+2) Tłumaczenie: Ukryj tłumaczenie Ogień i przebaczenie Wszyscy Ogień i przebaczenie Wzywamy Ogień i przebaczenie Synowie Boga i sakramentu Noc za którą umieramy Na wezwanie piromani Niosiemy ogień na wojnę Spoczywamy w płomieniach, wedle testamentu O północy powracamy Niosąc paszę dla żywych Wypalamy ścieżkę życia Król ojców Związany Pokrywa smołą świat bojaźliwie Król ojców Zapalasz imperia I przynosimy ognień, śpiewamy "ogień" Wykrzykujemy "ogień i przebaczenie" Wybaczając kłamcy, żyjemy wedle ognia I przynosimy ogień, śpiewamy "ogień" Wykrzykujemy "ogień i przebaczenie" Oddamy ostatki krwi Fundamentalne uzbrojenie Cena którą wszyscy ignorujemy Przyniesieni upadłym jako wybawcy Synowi Boga przysięgliśmy Gdy już się z tego rozpaliła Bestia którą wszyscy możemy poskromić Najbielszą z pośród świętych tradycji Przybądźcie chwalić Pana w płomieniach Król ojców Związany Pokrywa smołą świat bojaźliwie Król ojców Zapalasz imperia I przynosimy ognień, śpiewamy "ogień" Wykrzykujemy "ogień i przebaczenie" Wybaczając kłamcy, żyjemy wedle ognia I przynosimy ogień, śpiewamy "ogień" Wykrzykujemy "ogień i przebaczenie" Oddamy ostatki krwi Ogień, ogień, ogień i przebaczenie Ogień, ogień, ogień i przebaczenie Ogień i przebaczenie Wszyscy Ogień i przebaczenie Wzywamy Ogień i przebaczenie I przynosimy ognień, śpiewamy "ogień" Wykrzykujemy "ogień i przebaczenie" Wybaczając kłamcy, żyjemy wedle ognia I przynosimy ogień, śpiewamy "ogień" Wykrzykujemy "ogień i przebaczenie" Oddamy ostatki krwi
Obrazek użytkownika Miki
  • Miki
  • 05-08-2018

Tia, " zostałem oszukany.." a ile zainkasował?? nie idział co przez tyle godzin tam kręcili, jk byli charakteryzowani?? Kolejne kłamstwa kościoła!

foto: pixabay.com

25 stycznia doszło do śmierci w pijalni piwa przy ul. Armii Krajowej w centrum Nowej Rudy. Pomimo to nadal nie ma wyników sekcji zwłok, a tym samym odpowiedzi na pytanie, co się wydarzyło.

foto: pixabay.com

W kuchennej szafce schował 2 kg amfetaminy o wartości ok. 80 tys. zł.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×