REKLAMA

Ziemia Kłodzka: Co się dzieje w weekend?

Ziemia Kłodzka: Nie masz planów na weekend? Przeczytaj koniecznie.

Fot. Canva

Ziemia Kłodzka: Nie masz planów na weekend? Sprawdź na jakie wydarzenia warto się wybrać.

Ziemia Kłodzka. Zbliża się weekend. Specjalnie dla Was sprawdziliśmy, co dzieje się w naszej okolicy. Nie trzeba daleko wyjeżdżać, aby ciekawie i aktywnie spędzić wolny czas.

Wydarzenia muzyczne:

  • dzisiaj, godz. 19:30 - Lądek-Zdrój, kawiarnia artystyczna Dom Klahra - koncert zespoły Give Up, bilety w cenie 25 zł;
  • piątek, godz. 19:30 - Kłodzko - „Trwanie” koncert w ramach Festiwalu Wratislavia Cantans w kościele p.w Wniebowzięcia NMP w Kłodzku;
  • sobota, godz 19:00 - Duszniki-Zdrój, Teatr Zdrojowy - koncert w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Muzycznego:
  • sobota, godz. 19:30 - Lądek Zdrój, kawiarnia artystyczna Dom Klahra - koncert Grupy Experymentalnej, bilety w cenie 20 zł;
  • sobota, godz. 21:30 - Nowa Ruda, hala sportowa CTS - koncert Margaret - KLIKNIJ TUTAJ i poznaj szczegóły;
  • niedziela, godz. 19:00 - Kłodzko, Pałac Kamieniec - koncert w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Muzycznego

Garmin Ultra Race Radków

Biegacze mają do wyboru jeden z czterech dystansów: 82 km, 55 km, 24 km oraz 9 km. Dla najwytrwalszych przygotowano trzydniowy bieg etapowy "Challange 158K, czyli trzy dni i trzy dystanse: 82 km, 55 km oraz 24 km. Wszystkie trasy prowadzone są szlakami i ścieżkami Gór Stołowych. Start i meta zlokalizowana jest w Radkowie. 

Festiwal Górski w Lądku Zdroju

Od dzisiaj do 19 września potrwa Festiwal Górski im. Andrzeja Zawady. Najstarsza i najbardziej znana impreza tego typu w Polsce, jeden z największych festiwali górskich na świecie. To także jedyne miejsce poza Alpami, w którym odbywała się ceremonia wręczenia prestiżowej nagrody, jaką są Złote Czekany.

Tegoroczna edycja to pierwsza edycja Wędrownego Festiwalu Górskiego – impreza będzie się odbywać w różnych miejscach, a nie jak dotychczas, wyłącznie w Lądku-Zdroju. Początek w Pasterce, następnie uczestnicy przeniosą się do Radochowa, by finalnie spędzić 4 główne dni w Lądku. Program TUTAJ.

 

Pożegnanie lata z OSP w Wolibórz

Jutro od godz.14:00 strażacy ochotnicy z Woliborza organizują festyn podczas którego będą zbierać pieniądze na zakup defibrylatora AED. Przewidziano wiele atrakcji dla najmłodszych, loterie fantową oraz licytacje. Nie zabraknie dobrego jedzenia.

<<Ziemia Kłodzka: TOP 10 atrakcji na weekend z dzieckiem>>

Szczytna: Piknik rodzinny

Jutro o godz. 15:00 na Orliku rozpocznie się rodzinny piknik. Organizatorzy przygotowali atrakcje dla najmłodszych i tych trochę starszych. Na uczestników czekają między innymi: gry i zabawy sportowe, występy artystyczne, strzelania z łuku oraz malowanie twarzy.

Europejski Dzień Dziedzictwa 2021 w Muzeum Ziemi Kłodzkiej

Podczas tegorocznej edycji organizatorzy zapraszają na kulinarną podróż z Tarnowicy Polnej na Podolu do Nowego Waliszowa w gminie Bystrzyca Kłodzka. Podczas wydarzenia będzie można poznać tradycje kuchni kresowej i skosztować jej potraw. Początek w sobotę o godz. 11:00 na muzealnym dziedzińcu.

Duszniki-Zdrój: Zagraj w bambintona

Kabaret w Kłodzku

“Za granicą żartu” to najnowszy program Kabaretu Nowaki, w którym publiczność zostanie zabrana w daleką rozrywkową podróż. Nowaki wznoszą kabaret w zupełnie nowy, kosmiczny wręcz wymiar. Daleko za granicą tego, co znaliście dotychczas znajdziecie zupełnie nowe skecze, premierowe postacie i śmiech jakiego jeszcze nie zaznaliście.

Kiedy i gdzie? Sobota, godz 16:00, Kłodzki Ośrodek Kultury. Bilety kupisz TUTAJ.

Przeczytaj również:

<<Ziemia Kłodzka: Jakie są najpopularniejsze imiona dla dzieci?>>
<<Ziemia Kłodzka: Jak szczepią się nasi mieszkańcy?>>

 

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Ziemia Kłodzka: Co się dzieje w weekend?

Fot. Pixabay

Dwie nowe kamery będą monitorować miasto, a kilka starych zostanie wymienionych na nowe.

Fot. Czytelnik

Potężne wichury, jakie przeszły przez powiat kłodzki wyrządziły dużo szkód. Wiatr nie ustąpi także dzisiaj.

Fot. Dolnośląska Policja

Za posiadanie nielegalnych urządzeń w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wysokości nawet do 100 tys. zł od jednej maszyny.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×