REKLAMA

Słupiec z tirami w tle

foto: polska-org.pl

Mieszkańcy mają dość tirów przejeżdżających przez ul. Kwiatkowskiego w dzielnicy Słupiec.

Dziennie przejeżdża tamtędy kilkadziesiąt samochodów, których po prostu nie da się nie słyszeć.
Prawie 1,5 miliona złotych kosztował remont ul. Kwiatkowskiego. W piątek 12 października drogę oddano do użytku. Symboliczną wstęgę przecinali m.in. posłanka Monika Wielichowska, starosta kłodzki Maciej Awiżeń, burmistrz Nowej Rudy, Tomasz Kiliński i Dariusz Krajnik - zastępca dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych w Kłodzku. Politycy cieszą się z zakończenia remontu, a mieszkańcom sen z powiek spędzają tiry przejeżdżające tą ulicą. Mieszkańcy wielokrotnie prosili nas o poruszenie tego tematu. Ogromny huk i hałas. Do tego spaliny i duszący pył. Dziennie ulicą Kwiatkowskiego przejeżdża kilkadziesiąt tirów, które wywożą kruszywa z pobliskiego kamieniołomu. Pytamy zatem zarządcę drogi, czy mogą jakoś temu zaradzić? - Na chwilę obecną jest tam ograniczenie prędkości do 40 km/h. Dodatkowo rozmawiamy z kierownictwem kopalni, aby zakupić miernik prędkości. Na pewno wybudowany chodnik zwiększył bezpieczeństwo mieszkańców. Nowy asfalt, gdzie teraz jest równo sprawia, że auta nie robią tyle hałasu – informuje Piotr Marchewka ze Starostwa Powiatowego w Kłodzku. - Kopalnia też czyni starania, żeby jak najwięcej kruszywa wywozić koleją. Niestety kamień który trafia na nasze lokalne budowy dróg (zadania realizowane przez gminy, sąsiednie powiaty) musi być wywieziony samochodami, bo nie ma innej możliwości jego przetransportowania na place budowy - zaznacza samorządowiec. Piotr Marchewka wskazuje przy okazji na zmieniającą się na rynku koniunkturę, zwracając przy tym uwagę na ogromne fundusze, zarówno unijne jak i krajowe, które są przeznaczane na remonty dróg.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (3): Słupiec z tirami w tle

Obrazek użytkownika Kriss
  • Kriss
  • 25-10-2018

Obok Umicore droga kończy się rondem skąd mamy ok 350m do drogi powiatowej przy Kopali. Władze miasta i kopalni już dawno powinny szukać takiego rozwiązania prawnego jak i finansowego by wykonać łącznik drogi powiatowej do strefy przemysłowej przy Umicore by całkowicie wyeliminować ruch ciężarówek z ul. Kwiatkowskiego. Kolejnym problemem jaki dotyka wszystkich mieszkańców Słupca to zapylenie jakie generuje kopalnia. Czy nie można wykonać specjalnych kurtyn wodnych, które chociaż częściowo ograniczą szkodliwe pyły? Można ale to kosztuje a przecież nikt z mieszkańców nie protestuje.
Obrazek użytkownika maya
  • maya
  • 28-10-2018

Na Kwiatkowskiego dojdzie do tragedii. Ludzie traktowani są na tej ulicy jak bydło. Droga świeżo po remoncie już nadaje się do remontu. zdewastowane chodniki, pobocza i krawężniki. 1,5 mln zł wyrzucone w błoto.
Obrazek użytkownika Jędrek
  • Jędrek
  • 07-11-2018

A na Starej Drodze w Drogosławiu, wąsko, ciasno, a tirów i autokarów od groma i każdy ma to gdzieś

Na noworudzkim cmentarzu wylano środek chwastobójczy, który popalił dosłownie wszystko.

Tylko u nas poznasz najważniejsze informacje o tym, co z koronawirusem dzieje się na naszym terenie. Stale aktualizowany artykuł na nowaruda24.pl
Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×