REKLAMA

W klimacie 100-letniego budynku

10 tys. na remont i 15 tys. zł na wyposażenie. W Jugowie działa już filia gminnej biblioteki.

Remont rozpoczął się w grudniu. Zakończył w połowie stycznia. Na potrzeby biblioteki zaadaptowano dawny szkolny sekretariat, gabinet dyrektora, salę edukacyjną i pomieszczenia szkolnej biblioteki. - Zakres prac remontowych obejmował adaptacje tych pomieszczeń. Wyburzenie starych toalet, które były w korytarzu i zrobienie nowej toalety z części dawnego sekretariatu oraz w drugiej części zrobienie zaplecza socjalnego dla biblioteki. Zamurowano zbędne drzwi, zrobiono szerokie przejścia między pomieszczeniami, odrestaurowano (odpalono z olejnej farby) drzwi wejściowe do biblioteki i toalety i zaplecza socjalnego, w drzwi wstawiono szkła witrażowe, wycyklinowano podłogi modrzewiowe, które teraz zachwycają wszystkich - wymienia Urszula Poźniak z biblioteki Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda Wyremontowano też korytarz oraz drzwi łączące część korytarzową szkolną z częścią biblioteczną (m. in. opalenie z olejnej farby i wstawienie szkieł witrażowych). - Sekretariat, gabinet dyrektora i bibliotekę przeniesiona na 1 piętro do pomieszczeń adoptowanych po mieszkaniach. W bibliotece odrestaurowano drewniane regały, a pozostałe sprzęty kupiono: meble kuchenne do zaplecza socjalnego, stoły z drewna akacjowego, 12 krzeseł w ekoskórze, nowe biurka pod komputery, nowe krzesła do komputerów, mebelki do kącika dla dzieci fotele dla czytelników, firany, rolety itp. Biblioteka zyskała piękne pomieszczenia z klimatem 100-letniego budynku - opowiada nam Urszula Poźniak.
A na półkach nowości
Jak to mówią do wyboru do koloru. W bibliotece znajdziemy bajeczki dla małych i powieści dla starszej młodzieży. Dorośli będą wybierać wśród tytułów literatury pięknej, obyczajowej, jak i najnowszych tytułów szpiegowskich i historycznych. - Dzieci znajdą nowości dla siebie: „Świnka Pepa” i jej codzienne życie oraz „Baster” Barbary Gawryluk - Baster to pies ratowniczy pracujący w Górskim Ochotniczym Pogotowiu Ratunkowym., „Radość” Corrinne Averiss - poruszający, zabawny i podnoszący na duchu picturebook, który niesie silny przekaz o empatii i potrzebie utrzymywania bliskich relacji z dziadkami - zapowiada Poźniak. Z kolei na miłośniczki powieści Diane Chamberlain - czeka „Zostały po niej sekrety” gdzie narracja rozpięta między przeszłością a teraźniejszością, nadaje powieści idealnie wyważone tempo. Czeka także Edyta Świątek z „Nie pora na łzy”, z pierwszym tomem kolejnego cyklu o Nowej Hucie. Na tych, którzy mają mocne nerwy czekają książki Remigiusza Mroza m.in. jego „Umorzenie”.
Biblioteka czynna jest w godz. 10:00-18:00. W czwartki, soboty i niedziele placówka jest zamknięta.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): W klimacie 100-letniego budynku

Na noworudzkim cmentarzu wylano środek chwastobójczy, który popalił dosłownie wszystko.

Tylko u nas poznasz najważniejsze informacje o tym, co z koronawirusem dzieje się na naszym terenie. Stale aktualizowany artykuł na nowaruda24.pl
Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×