REKLAMA

Burmistrzu! Zamaluj Pan te bazgroły

Zygmunt Mazurkiewicz z Radkowa chce aby burmistrz zamalował wulgarne napisy przy których znak Polski Walczącej nie powinien się nigdy znaleźć. Burmistrz deklaruje, że bazgroły znikną.

- Od dłuższego czasu proszę pana burmistrza o zamalowanie tego bulwersującego „muralu” Pisma w tej sprawie kierowałem do niego wielokrotnie. Nie zadziałało. Któryś raz przyjeżdżam do Radkowa i z zażenowaniem patrzę na te bazgroły na placyku z miejscami dla zmęczonych turystów. Są tam wulgarne napisy, przy których znak Polski Walczącej nie powinien się znajdować - grzmi Zygmunt Mazurkiewicz. Obecnie to murek na odwrotnej stronie Zaułka Kultury. To też fragment starego muru obronnego Radkowa. Jest tam też parking rowerowy i samochodowy. Są tam również wiaty i stoły kamienne. Burmistrz Bednarczyk murek malował już nie raz i jak mówi pomaluje ponownie - Malowaliśmy go już chyba dwa razy. Jak zamalowaliśmy, to jeszcze szybciej nam to znów pobazgrali - tłumaczy Bednarczyk.

Będzie mural artystyczny

Burmistrz ujawnia, że Mazurkiewicz zaproponował mu, aby wzorem innych polskich miast namalować murale artystyczne na naszych budynkach i pomysł ten podchwycił. - Rozmawiam z dwiema osobami, które tworzą murale artystyczne. Kiedyś już malowali u nas mural na ul. Krótkiej. Jak się zgodzą, to kupię im farby i niech namalują na tym murku jakiś ładny mural. Ale jeżeli znowu zamalowałbym to na biało, to założę się, że jak dziś bym pomalował, to w sobotę byłoby od nowa to samo - ocenia burmistrz.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Burmistrzu! Zamaluj Pan te bazgroły

Zdjęcie zostało wykonane o godz. 18.03 przed Schroniskiem na Szczelińcu - kilka osób relaksuje się, podziwia widoki, spokój, cisza…

Park Narodowy Gór Stołowych informuje, że w związku z ekstremalnie wzmożonym ruchem turystycznym w godzinach szczytu (godz. 10-15) może nastąpić krótkotrwała przerwa w sprzedaży biletów na trasę turystyczną na Szczelińcu Wielkim.

Policjanci z powiatu kłodzkiego w piątek, 7 sierpnia w godz. 6.00 – 22.00 na drogach powiatu kłodzkiego przeprowadzą wzmożone działania kontrolne pod kryptonimem „Prędkość". Działania mają na celu ograniczenie liczby wypadków drogowych oraz zminimalizowanie skutków tych zdarzeń. Działania będą odbywały się równolegle na drogach przebiegających przez teren województwa dolnośląskiego.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×