REKLAMA

Galeria w kościele

foto: polska-org.pl

Dawny kościół ewangelicki jest teraz nazywany Muzeum Ziemi Sowiogórskiej. Tak to miejsce nazwał były wójt Sławomir Karwowski. Jego następczyni Adrianna Mierzejewska i jej ludzie muzeum zmieniają jednak w galerię.

Pracownicy Centrum Kultury z Ludwikowic Kł. pozyskali kasę, dzięki której tak naprawdę miejscowe Muzeum Ziemi Sowiogórskiej zamieni się w galerię. Oprócz zakupu wyposażenia jest też kasa na stworzenie wystawy. - Wystawa będzie prezentowała „Piękno Karkonoszy i Gór Sowich” po obu stronach granicy. Ma ona na celu przede wszystkim edukację kulturalną, dbałość o lokalny folklor, rozbudzenie oraz zaspokojenie potrzeb oraz zainteresowań kulturalnych mieszkańców i turystów, stworzenie warunków do rozwoju amatorskiego ruchu artystycznego oraz zainteresowania wiedzą i sztuką - przekonuje Maja Kuczyńska z Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda. Jednak to tylko dodatek. Tak naprawę z pozyskanych funduszy zostanie zakupione niezbędne wyposażenie obejmujące m. in. system wystawienniczy składający się z systemów ściennych, stałych oraz przenośnych oraz wyposażenie meblowe umożliwiające przyjęcie wzmożonego ruchu turystycznego. Co ważne, wystawa i wszystkie inne ekspozycje oraz projekcje multimedialne będą dostępne dla zwiedzających bezpłatnie. - Zależy nam na prezentacji regionu, jako jednej atrakcyjnej turystycznie krainy geograficznej pozbawionej granic. Dzięki temu będziemy promować piękno polsko-czeskiego pogranicza, jako miejsca wartego odwiedzenia. Pozbawienie granic przyczyni się również do zbudowania poczucia przynależności mieszkańców do pogranicza, jako wspólnej całości - przekonuje Kuczyńska.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Galeria w kościele

foto: pixabay.com

Jest akcja, jest mobilizacja i wspólne działanie. Fundacja zaczytani org. Prowadzi Wielką Zbiórkę Książek, które następnie trafią do placówek medycznych w całej Polsce. W akcję zaangażował się żłobek „Baśniowe Wzgórze” z Ludwikowic Kł.

Trzy osoby przed rokiem zginęły. Jedna przeżyła i zapewniała, że to nie ona kierowała samochodem. Śledczy po miesiącach prowadzonego śledztwa uznali jednak inaczej. Jakub K. trafił za kraty. Na razie na 3 miesiące. Grozi mu 12 lat więzienia.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×