REKLAMA

Powiat kłodzki. Tempo szczepień nie przyspiesza

Tak wyglądało pierwsze szczepienie w polanickim szpitalu

Powiat Kłodzki. 25 stycznia ruszyły szczepienia populacyjne. Na początku zastrzyki dostawali seniorzy 70 plus. Teraz, od 15 lutego, oprócz nich szczepi się także wszystkich nauczycieli. - W tej chwili szczepienia prowadzimy przy użyciu trzech rodzajów szczepionek Pfizera, Moderna Astra Zeneca – wymienia Jadwiga Radziejewska, dyrektorka kłodzkiego ZOZ-u. - To tak naprawdę potrójna komplikacja, bo trzeba bardzo uważać nie tylko przy szczepieniu drugą dawką, ale także przy składaniu zamawianiu, ile sztuk jakiej szczepionki jest potrzebne – dodaje.

 

MICHAŁ DWORCZYK ZAKAŻONY KORONAWIRUSEM - DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

 

Nieco ponad 11,5 tysięcy

Na dedykowanej stronie internetowej www.gov.pl/szczepimysie dostępny jest raport dotyczący osób już zaszczepionych. Można w nim znaleźć najważniejsze dane. W raporcie zamieszczane są informacje m.in. o liczbie wykonanych szczepień – z podziałem na województwa i powiaty oraz płeć i wiek, a także stan magazynu oraz liczbę dawek dostarczonych do punktów. Dane są aktualizowane raz dziennie. Na wtorek, 16 lutego w powiecie kłodzkim wykonano prawie 11,6 tys. szczepień (w tym 3,5 tys. drugą dawką), a w całym województwie dolnośląskim prawie 189 tysięcy (w tym 59,4 tys. drugą dawką).

Epidemia nie zwalnia

Niestety po krótkiej poprawie znowu chorych na covid 19 przybywa. - Trafiają do nas głownie z rejonu Nowej Rudy i Kudowy-Zdroju. Niestety bardzo często zbyt późno, w złym stanie, kiedy saturacja jest na poziomie ok. 60 procent – mówi Jadwiga Radziejewska. - W tej chwili na 59-łóżkowym oddziale covidowym 56 łóżek jest zajętych – dodaje szefowa szpitala. W ostatnich dniach odnotowuje się w powiecie kłodzkim 20-30 nowych przypadków zarażenia koronawirusem.

 

PRZECZYTAJ, JAKIE OBOSTRZENIA WPROWADZONO OD 27 LUTEGO

SPRAWDŹ, JAK WYGLĄDA SYTUACJA W ZWIĄZKU Z KORONAWIRUSEM W NACHODZIE

 

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Powiat kłodzki. Tempo szczepień nie przyspiesza

Fot. 25 Brygada Kawalerii Powietrznej

Duszniki-Zdrój: Trwa szkolenie żołnierzy 25. Brygady Kawalerii Powietrznej z pracy na dużych wysokościach. Zobacz zdjęcia

Fot. UM Kudowa-Zdrój

Sprawdź kiedy możesz wykonać szybki test, po którym wynik uzyskasz po pół godzinie

Fot. FB/Jacek Hecht

Radni postulują o budowę nowego szpitala w Kłodzku. Czy jest na to szansa?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×