REKLAMA

Był plac, nie ma placu

Mieszkańcy Włodowic są zaskoczeni i rozgoryczeni tym, że w ich wsi rozebrano plac zabaw bez konsultacji z nimi. Gminni urzędnicy z kolei twierdzą, że urządzenia zdemontowano, bo to mieszkańcy alarmowali o ich złym stanie technicznym.

Był plac zabaw teraz go nie ma, a jego rozbiórka prawdopodobnie podzieliła wieś. - Zdemontowano domek i drabinkę oraz elementy drewniane, 2 huśtawki. Zostały tylko koguciki i ślady po wykopaniu urządzeń - mówi nam pani Agata, mieszkanka Włodowic. -Sołtys twierdzi, że były spróchniałe i zagrażały bezpieczeństwu. Ludzie są zaskoczeni, bo korzystaliśmy z tego miejsca - dodaje.
Za rok, może za dwa
- Nikt nie informował o zagrożeniu, nikt nie posprzątał, nie zasypał dziur. Mówią, że za rok, może za dwa znajdą się jakieś pieniądze na plac zabaw, a morze jest szerokie i głębokie. Ludzie są rozgoryczeni - podsumowuje mieszkanka Włodowic.
Info od mieszkańców
Zupełnie inaczej sprawę widzą gminni urzędnicy, którzy podkreślają, że to właśnie od mieszkańców dotarły informacje, że urządzenia powinny zostać rozebrane. - Urządzenia były w złym stanie technicznym zagrażającym bezpieczeństwu użytkowników - twierdzi Barbara Adamska z urzędu gminy Nowa Ruda. - Informowali mieszkańcy, urzędnicy też sprawdzali. To wszystko było już podgnite i zagrażało bezpieczeństwu - twierdzi Łucja Woźniak, sołtys Włodowic. - Urządzenia zostały zdemontowane na polecenie władz gminy przez pracowników wskazanych przeze mnie - dodaje. Jak zapewnia sołtys wsi, bałagan po rozbiórce placu zabaw za chwilę zniknie z wiejskiego krajobrazu. - Jesteśmy w trakcie sprzątania tego miejsca - zapewnia sołtys Włodowic. Czy plac zabaw jeszcze w to miejsce wróci? To na razie jest pytanie bez odpowiedzi, bo jak twierdzą urzędnicy każda wieś dysponuje funduszem sołeckim, a mieszkańcy mogą podjąć decyzję o przeznaczeniu części funduszu na budowę placu zabaw.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Był plac, nie ma placu

Obrazek użytkownika Rafał Kaczka
  • Rafał Kaczka
  • 17-04-2019

Bo łatwiej rozebrać

foto: pixabay.com

Jest akcja, jest mobilizacja i wspólne działanie. Fundacja zaczytani org. Prowadzi Wielką Zbiórkę Książek, które następnie trafią do placówek medycznych w całej Polsce. W akcję zaangażował się żłobek „Baśniowe Wzgórze” z Ludwikowic Kł.

Trzy osoby przed rokiem zginęły. Jedna przeżyła i zapewniała, że to nie ona kierowała samochodem. Śledczy po miesiącach prowadzonego śledztwa uznali jednak inaczej. Jakub K. trafił za kraty. Na razie na 3 miesiące. Grozi mu 12 lat więzienia.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×