REKLAMA

Mieszkają ze szczurami

foto: ilustracyjne pixabay.com

Plaga szczurów, spękane mury i niezabezpieczone szamba. W takich warunkach żyje się w Przygórzu.

Przygórze 205 i stary budynek gospodarczy znajdujący się na podwórzu obok budynku mieszkalnego. - Jest to budynek przedwojenny, który służył dawniej jako pralnia i toalety. Dziś utracił on swoje właściwości użytkowe, a jego stan pozostawia wiele do życzenia – przyznaje Marek Bidziński, gminny radny. - Lokatorzy skarżą się na plagę szczurów zamieszkujących budynek, mury są popękane a znajdujące się tam byłe szamba zagrażają, bo są niezabezpieczone – dodaje radny. W budynku Przygórze 205 mieszka dziesięć rodzin. W tym siedmioro dzieci, z których najstarsze ma zaledwie 10 lat. - Lokatorzy proszą o rozbiórkę budynku, zasypanie i wyrównanie terenu oraz zlikwidowanie niebezpiecznych, starych szamb. Dziś jednak najważniejsze jest niezwłoczne zabezpieczenie budynku gospodarczego i terenu przyległego – twierdzi radny.

Idźcie do NTBS -u

A co na to gmina, której mieszkańcy w takich warunkach zmuszeni są żyć? - Budynek 205 i otaczające go zabudowania gospodarcze należą do Wspólnoty Mieszkaniowej, której zarządcą jest Noworudzkie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Zarządca przekazał iż jest przygotowywana niezbędna dokumentacja – mówi Ryszard Czerewaty. - Na jej podstawie zostanie podjęta uchwała Wspólnoty Mieszkaniowej, na podstawie której właściciele określą dalsze losy tego budynku – dodaje Czerewaty. Największym problemem ma być szambo. Ten problem może rozwiązać podpięcie budynku do kanalizacji sanitarnej. - Jego lokalizacja znajduje się pod przedmiotowym budynkiem gospodarczym. Sytuacja może się zmienić w momencie podpięcia budynku Przygórze 205 do kanalizacji sanitarnej – twierdzi Czerewaty. - Zarządca wspólnoty wystąpił do wodociągów o wydanie warunków technicznych na przyłączenie budynku do kanalizacji – mówi zastępca wójta.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Mieszkają ze szczurami

foto: użyczone

Spieniona woda Włodzicy zaniepokoiła mieszkańców. Zrobili zdjęcia i poprosili nas o wyjaśnienie sprawy. Winnymi okazali się być strażacy, którzy testowali sprzęt i którzy dziś zapewniają, że do skażenia wody na pewno nie doszło.

Ten program w porywach ogląda prawie 4 mln widzów. Trzeci jego sezon powstanie w naszym uzdrowisku. Koronawirus nie pokrzyżuje tych planów.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×