REKLAMA

Łapią pijaków za kółkiem

Obywatelskie zatrzymanie i obywatelska postawa. Mieszkaniec zatrzymał pijanego mężczyznę, który prowadził mając ponad 2 promile alkoholu.

Do tego bohaterskiego zatrzymania doszło wieczorem we wtorek, 7 maja. - Około godziny 19:30 przemieszczając się z Kłodzka w kierunku Nowej Rudy zauważyłem pojazd - TAXI Ford Focus, który jechał całą szerokością drogi zahaczając nawet o pobocze. Postanowiłem utrzymywać bezpieczną odległość od tego pojazdu i obserwować go, aby sprawdzić czy kierujący ma jakieś problemy techniczne z pojazdem lub ze sobą. Mam na myśli zasłabnięcie lub utratę przytomności lub czy po prostu jest pijany - relacjonuje nam nasz czytelnik. - Po wykluczeniu dwóch pierwszych możliwości w dogodnym i bezpiecznym momencie wyprzedziłem pojazd i spostrzegłem będąc na wysokości kierowcy iż jest on pijany. Zgłosiłem to na policję i kontynuowałem jazdę za nim - przyznaje czytelnik. Ostatecznie samochód zatrzymał się na os. XXX-lecia w dzielnicy Słupiec. Kluczyki, zgodnie z zaleceniem policjanta, który przyjął zgłoszenie nasz czytelnik zabrał od pijanego taksówkarza. - Wykorzystana została nieuwaga pijanego kierowcy, który poszedł do bagażnika, a kluczyki zostawił w stacyjce. Drzwi samochodu były otwarte. Samochód był zaparkowany na skrzyżowaniu - relacjonuje czytelnik. - Kierowcę poinformowałem, że jeżeli podczas kontroli policji okaże się, że moje podejrzenia były niesłuszne to zostanie on przeproszony, a kluczyki zostaną mu zwrócone - dodaje Czytelnik. Do przeprosin jednak nie doszło, bo kontrola mundurowych wykazała, że kierowca był pijany. Miał ponad 2 promile alkoholu. - Kierowca tłumaczył się, że był na rybach, a samochodem jeździ od 29 lat - mówi czytelnik.
Policja potwierdza
- Dyżurny od razu wysłał patrol. Na miejscu dwoje młodych ludzi wskazało policjantom nietrzeźwego kierującego - potwierdza słowa naszego Czytelnika, Wioletta Martuszewska z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku. - Na miejscu policjanci stwierdzili, że w samochodzie przebywał mężczyzna z pasażerką. Kierowcą był 64-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy. Samochód przekazano osobie wskazanej przez kierowcę. Sprawa trafi do sądu - dodaje policjantka.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Łapią pijaków za kółkiem

Obrazek użytkownika Qazqaz
  • Qazqaz
  • 23-05-2019

To pan taksówkrz od 29 lat tak z promilem pewnie jeździ. Policja mogła by raz na jakiś czas podjechać sobie na postój TAXI i tak przeprowadzić kontrolę trzeźwości.

foto: użyczone

Ręce opadają. Na cmentarzu w Ścinawce Dol. znów jest bałagan - alarmują mieszkańcy.

foto: pixabay.com

Zabił kolegę i poszedł siedzieć. Dziś jest na wolności. Wrócił do rodzinnej wsi, a jej mieszkańcy zastanawiają się jak będzie dalej?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×