REKLAMA

Były kontrole, są mandaty

foto ilustracyjne pixabay.com

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna kontroluje małe i duże sklepy spożywcze, a także dyskonty. Sprawdzamy, ile kontroli było u nas, co kontrolowano i jak się one zakończyły.

2018 rok
W ubiegłym roku inspektorzy przeprowadzili 83 kontrole w mieście Nowa Ruda, 13 w gminie Nowa Ruda i 10 w mieście i gminie Radków. Nieprawidłowości stwierdzono podczas 44 kontroli w mieście. Wystawiono tam 9 mandatów na łączną kwotę 2 tys. 300 zł. W gminie Nowa Ruda nieprawidłowości stwierdzono podczas 4 kontroli. Tu obeszło się bez mandatów. Podobnie było w mieście i gminie Radków, gdzie nieprawidłowości wykazały 4 kontrole. Tu również inspektorzy nie wystawili mandatów.
2019 rok
W tym roku, do 31 lipca inspektorzy w mieście Nowa Ruda przeprowadzili już 67 kontroli. 32 wykazały nieprawidłowości. Wystawiono 15 mandatów na łączną kwotę 3 tys. 100 zł. W gminie Nowa Ruda w tym roku przeprowadzono 12 kontroli z czego podczas 8 wykryto nieprawidłowości. Wystawiono 2 mandaty karne na łączną kwotę 450 zł. W mieście i gminie Radków kontroli było 4, z czego 2 wykazały nieprawidłowości, ale obyło się bez mandatów. - Kontrole dotyczyły oceny stanu sanitarnego i technicznego sklepów. Za nieprawidłowości natury sanitarnej nałożono mandaty karne i przeprowadzono kontrole sprawdzające usunięcie uchybień. Natomiast w przypadku stwierdzenia nieprawidłowego stanu technicznego zakładów nałożono decyzje administracyjne określające termin wykonania zaleceń - tłumaczy Bernadeta Wiśniewska ze Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kłodzku.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Były kontrole, są mandaty

Wznowiono rozmowy o reaktywacji linii kolejowej prowadzącej ze Ścinawki Śr. przez Tłumaczów do Broumova. W ubiegłym tygodniu Jan Bednarczyk rozpoczął konsultacje w tej sprawie.

foto ilustracyjne

Kamienie, dziury, błoto i jedna wielka tragedia. Tak mieszkańcy Ścinawki Dolnej mówią o drodze przebiegającej koło byłej cegielni, a prowadzącej do ich domów. Pytają też burmistrza: kiedy obiecany remont?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×