REKLAMA

Kłodzko. Policyjne kontrole na koloniach i obozach

Kłodzko. Policyjne kontrole na koloniach i obozach. Sprawdzono m.in. dwa obozy harcerskie w Marianówce

Fot. KPP Kłodzko

Mundurowi sprawdzają właściwe zabezpieczenie miejsc i warunki pobytu.

Fot. KPP Kłodzko

Kłodzko. Policyjne kontrole na koloniach i obozach. Które miejsca zostały już skontrolowane i co wykazały kontrole?

Kłodzko. Policjanci regularnie kontrolują miejsca letniego wypoczynku zlokalizowanie na terenie powiatu kłodzkiego. Przez cały okres wakacyjny odwiedzają zorganizowane dla dzieci i młodzieży kolonie i obozy harcerskie. To także doskonała okazja do rozmów na temat bezpieczeństwa podczas wakacji.

 - Działając na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży wypoczywających na koloniach i obozach harcerskich, policjanci z powiatu kłodzkiego systematycznie kontrolują takie miejsca w swoich rejonach służbowych. Mundurowi sprawdzają min. dokumentację dotyczącą organizacji wymienionych form wypoczynku, właściwe zabezpieczenie miejsc i warunki pobytu. Zwracają szczególną uwagę, czy dzieci mają zapewnioną odpowiednią opiekę ze strony dorosłych.

W miniony weekend funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Bystrzycy Kłodzkiej skontrolowali dwa obozy harcerskie w Marianówce, policjanci z Komisariatu Policji w Lądku-Zdroju obozowisko w Bielicach. Z kolei w tym tygodniu policjanci z Komisariatu w Polanicy-Zdroju odwodzili harcerzy stacjonujących na terenie miejscowości Polanica-Zdrój i Szczytna. Ponadto noworudzcy policjanci mają stały kontakt z uczestniczkami harcerskiego obozu wędrownego, który przemieszcza się po paśmie Gór Stołowych.

Taka kontrola miejsc wypoczynku, to dobra okazja dla policjantów do rozmów z dziećmi i młodzieżą na temat bezpieczeństwa podczas wakacji i reagowania w przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowych oraz ewakuacji. Do tej pory mundurowi nie stwierdzili żadnych zagrożeń i nieprawidłowości, które mogłyby wpłynąć na bezpieczeństwo uczestników letniego wypoczynku.

 

<<Marzysz o zrobieniu kariery w telewizji? Zgłoś się na casting i zagraj w filmie Netflixa>>

<<Basen w Nowej Rudzie już otwarty. Zobacz, jak wygląda>>

<<W Nowej Rudzie zaroiło się od gwiazd. Co unas robią takie sławy? Obejrzyj nasz film>>

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Kłodzko. Policyjne kontrole na koloniach i obozach

Fot. MM

Kłodzko: Czy samochód został porzucony i podpalony? Czekamy na komunikat służb.

Fot. KWP Wrocław

Przewrócił krzyż i przesunął płytę nagrobną. 33-latek został zatrzymany w areszcie. Co grozi mu za znieważenie miejsca spoczynku zmarłego?

Nowa Ruda: Dobiegły końca prace remontowe na moście w Nowej przy ul. Józefa Piłsudskiego.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×