REKLAMA

Mieszkaniowa afera w Świerkach?

foto: pixabay.com

Ludzie w Świerkach są zbulwersowani działaniami wójt i piszą list do naszej redakcji. Wójt nie odpowiada.

„My mieszkańcy Świerk jesteśmy oburzeni działaniami gminy w Nowej Rudzie w sprawach mieszkaniowych” - to pierwsze zdania listu, który otrzymaliśmy. Tajemnicą poliszynela jest fakt, że gminy i miasta cierpią na brak mieszkań komunalnych, a kolejki do nich są bardzo długie. I to ubodło mieszkańców, którzy w ostrych słowach krytykują przyznanie przez wójt dwóch mieszkań w jednym z bloków w Świerkach trzyosobowej rodzinie. Nie kryjąc oburzenia ludzie pytają o powiązania rodzinne z urzędnikami, a także zwracają uwagę, że dużo młodych osób z małymi dziećmi nie ma gdzie mieszkać, a tu cytując mieszkańców „wersal”.

Urząd milczy

Zapytaliśmy wójt Mierzejewską o to ile osób oczekuje w gminie na przydział mieszkania? Czym kieruje się gmina przydzielając mieszkania? Czy to prawda, że w Świerkach w budynku 70a, przydzielono dwa mieszkania jednej, 3-osobowej rodzinie i gmina płaci za czynsz? Czy to prawda, że mieszkańcy pisali w tej sprawie do władz gminy, która jak twierdzą nie chce zająć się sprawą? Niestety wójt po raz kolejny nie znalazła czasu, a może i chęci, aby udzielić odpowiedzi zarówno nam dziennikarzom, jak i mieszkańcom, a zarazem wyborcom.

Pytamy sołtysa

Zapytaliśmy zatem Wacława Łukasiewicza, sołtysa Świerk, czy znana jest mu ta sprawa? - Nie wiedziałem o tym, ale zbadam i wyjaśnię tę sprawę, jak to rzeczywiście wygląda. Dla mnie to świeża sprawa i postaram się wszystkiego dowiedzieć. Nikt mi wcześniej tego nie sygnalizował - zapewnia sołtys. Przypomnijmy, że na początku kwietnia ubiegłego roku na przydział mieszkania komunalnego lub socjalnego czekało 78 mieszkańców gminy.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Mieszkaniowa afera w Świerkach?

O leczniczym działaniu konopii siewnych, a także pomaganiu ludziom w ciężkich chorobach rozmawiamy z właścicielkami sklepu Konopna Farmacja w Dzierżoniowie.

Fot. KPP Kłodzko

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego kłodzkiej komendy podczas akcji ”Prędkość” kontrolowali, czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości, czy są trzeźwi, czy stosują pasy bezpieczeństwa i urządzenia do bezpiecznego przewożenia dzieci.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×