REKLAMA

Wandale łamią młode drzewka

Wandale wzięli się za drzewka. Najpierw połamali młode sadzonki w Wambierzycach. Później w Dzierżoniowie. Zbieg okoliczności, czy jedna grupa wandali przemieszczająca się z miasta do miasta?

W Wambierzycach wandale połamali ponad 40 młodych lip posadzonych wzdłuż drogi gminnej na odcinku od parkingu rowerowego do cmentarza. Drzewa zostały złamane w połowie wysokości i nie da się ich uratować. Burmistrz Jan Bednarczyk apelował do mieszkańców, aby nie pozostawali bierni na akty wandalizmu i jeżeli posiadają informacje na temat sprawców poinformowali o tym strażników miejskich lub posterunek policji w Radkowie. Niewykluczone jednak, że sprawcą jest ta sama osoba, która niszczyła drzewka w Dzierżoniowie choć nie przyznaje się do tego.

Później Dzierżoniów

Miejscowi policjanci zatrzymali na gorącym uczynku wandala, który łamał młode drzewka przy ścieżce rowerowej pomiędzy Dzierżoniowem a Włókami. Szkody oszacowano na blisko 2 tys. zł. Zatrzymany 19-letni wandal był pijany. Miał blisko 1,5 promila alkoholu. Podczas przesłuchania mężczyzna nie przyznał się do tego, aby działał w grupie i że dokonał też zniszczeń w Radkowie. - Zatrzymany jest mieszkańcem powiatu dzierżoniowskiego - mówi Marcin Ząbek z Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie. - Mężczyzna składając wyjaśnienia był sam. Nie działał w grupie, został zatrzymany na gorąco pod wpływem alkoholu. Żałował tego co zrobił i twierdził, że więcej tego typu przestępstw nie dokona – dodaje komisarz Ząbek. Wandalowi zatrzymanemu przez dzierżoniowskich policjantów grozi do 5 lat za kratami.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Wandale łamią młode drzewka

Obrazek użytkownika Iga
  • Iga
  • 20-06-2020

Mam nadzieję ,że wandale wciąż grasują po działkach ( to pewnie Ci sami) w Radkowie czas ich uchwycić pora czas ... policja do dzieła...

Podczas drugiej tury wyborów prezydenckich gminy do 20 tys. mieszkańców, w których zostanie odnotowana najwyższa frekwencja wyborcza, otrzymają wóz strażacki. Do wygrania będzie 49 pojazdów.

Fot. Gmina Nowa Ruda

Wczoraj w Wałbrzychu nasze jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej: OSP Czerwieńczyce, OSP Bożków i OSP Włodowice otrzymały promesy na zakup sprzętu oraz wyposażenia strażackiego w ramach programu "Mały Strażak" na łączną kwotę 32 324,00 zł. Jednostki te aplikowały do programu realizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×