REKLAMA

Świdnicka do 17 listopada

Jest kolejny, czwarty już termin zakończenia remontu ul. Świdnickiej. Tym razem wykonawca postawił na 17 listopada.

- W dniu 30.10 złożyliśmy wniosek o przedłużenie terminu zakończenia prac do dnia 17 listopada 2018r. Obecnie czekamy na odpowiedź ze strony Urzędu Miasta. Niezależnie od toczących się procedur administracyjnych cały czas prowadzone są prace na terenie remontowanego odcinka – informuje nas Małgorzata Nowakowska, manager ds. komunikacji firmy Eurovia, która jest wykonawcą prac.
Co na to władze miasta? Czy wykonawca dostanie po kieszeni i zapłaci kary za niedotrzymanie terminów umowy?
- Badamy zasadność złożonego wniosku. Albo go aneksujemy, albo będziemy naliczać kary. Jeszcze nie wiemy – mówi Mariusz Fleszar z Wydziału Infrastruktury i Inwestycji UM w Nowej Rudzie.
Termin za terminem
To już jest czwarty termin zakończenia remontu deklarowany przez wykonawcę. Początkowo Świdnicka miała być gotowa w lipcu. Później 10 września. Kolejnym terminem był 31 października. Dziś jest nim 17 listopada. Kierowcy i mieszkańcy powoli zaczynają tracić cierpliwość, informując nas o niedogodnościach wynikających z przedłużającego się remontu. Remont Świdnickiej to jak mówił burmistrz największa drogowa inwestycja w mieście. Inwestycja, która też nie mało kosztowała. M.in. na jej modernizację przeznaczono dodatkowy milion złotych z wyemitowanych przez miasto obligacji.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (7): Świdnicka do 17 listopada

Obrazek użytkownika Sławek
 • Sławek
 • 11-11-2018

Jakby te ekipy pracowały tym tempem co teraz to o remoncie zapomnieli byśmy już pół roku temu !!!
Obrazek użytkownika Wiesiek
 • Wiesiek
 • 14-11-2018

Prawie Burmistrz Marcin Zajac obiecywał szybkie zakończenie remontów. Trzeba było na Niego głosować.
Obrazek użytkownika Tadeusz R.
 • Tadeusz R.
 • 14-11-2018

Pan Zając jest burmistrzem tylko nie urzęduje w ratuszu. Już tłumaczę. Kiliński był poza konkurencją w wyborach i dlatego jego wynik się nie liczy. Czyli wybory wygrał Pan Zając.
Obrazek użytkownika Kali
 • Kali
 • 15-11-2018

17 listopada, którego roku?
Obrazek użytkownika jan
 • jan
 • 16-11-2018

Już jutro koniec 'remontu". Jakość i precyzja wykonania iście światowa.Doznania wizualne doskonałe.Zwłaszcza od Sokola do góry.Te równiutkie i czyściutkie chodniczki,te pięknie wypielęgnowane pobocza,eleganckie wjazdy,piękna trawka w pasie zieleni(nie zauważyłem żadnego chwaścika).UM zamykać oczy i odbierać!!!!
Obrazek użytkownika GHG
 • GHG
 • 16-11-2018

Przykro
Obrazek użytkownika jan
 • jan
 • 16-11-2018

Należy też podkreślić wybitne zaangażowanie radnych w dopilnowaniu wykonawcy ,aby nie za bardzo uprzykrzał życiu mieszkańców.Rok ciemności egipskich,brodzenia w błocie,kurzu,hałasu i smrodu starych klamotów używanych przez wykonawcę spędzał im pewnie sen z powiek.Biedni musieli to bardzo przeżywać. Ciągle pracują! Wszystkiego przypilnują i jeszcze inni, niektórzy, wtykają im szpilki. To nie ludzie to wilki!!!

foto: pixabay.com

Jest akcja, jest mobilizacja i wspólne działanie. Fundacja zaczytani org. Prowadzi Wielką Zbiórkę Książek, które następnie trafią do placówek medycznych w całej Polsce. W akcję zaangażował się żłobek „Baśniowe Wzgórze” z Ludwikowic Kł.

Trzy osoby przed rokiem zginęły. Jedna przeżyła i zapewniała, że to nie ona kierowała samochodem. Śledczy po miesiącach prowadzonego śledztwa uznali jednak inaczej. Jakub K. trafił za kraty. Na razie na 3 miesiące. Grozi mu 12 lat więzienia.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×