REKLAMA

Odeszli księża Marcin i Jacek

foto: pixabay.com

Parafie już po zmianach. Wierni nie zobaczą już w słupieckiej parafii księży Marcina Zawady i Jacka Piskrzyńskiego.

W diecezji świdnickiej obowiązuje zasada, zgodnie z którą księża, którzy pełnią posługę na danej parafii przez pięć lat, są po tym czasie przewidziani do zmian. Duchowni po święceniach kapłańskich na pierwszej parafii pozostają trzy lata, a na kolejnych pięć. I właśnie minęło pięć lat od chwili, gdy w słupieckiej parafii swoją posługę rozpoczęli księża Marcin Zawada i Jacek Piskrzyński. Teraz zgodnie z wolą świdnickiego biskupa tę parafię opuścili. Ksiądz Marcin Zawada jest teraz wikariuszem w parafii Wniebowstąpienia Najświętszej Maryi Panny w Szczawnie-Zdroju, a ksiądz Jacek Piskrzyński w parafii Chrystusa Króla w Dzierżoniowie. Z kolei do nas, z Dzierżoniowa, przeniesiony został ks. Kamil Osiecki. Warto przypomnieć, że na decyzje biskupa, księża wielkiego wpływu nie mają i muszą się z nią pogodzić. Zmiany na parafiach i przechodzenie księży na kolejne placówki duszpasterskie ma im m.in. pozwolić na poznanie życia w innych parafiach, a następnie przygotować do przyjęcia obowiązków proboszcza.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Odeszli księża Marcin i Jacek

foto: UMiG Radków

Burmistrz Bednarczyk złożył wniosek do władz powiatu o przekazanie gminie drogi Wambierzyce-Raszków, aby sam mógł zdobyć kasę na jej wyremontowanie.

foto ilustracyjne
pixabay.com

Trwają lub zmierzają ku końcowi remonty w 30 budynkach, którymi zarządza Noworudzkie Towarzystwo Budownictwa Społecznego.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×