REKLAMA

Beskid pod lupą marszałka

Mieszkańcy znów mają problemy z firmą Beskid. Tym razem obiło się o Urząd Marszałkowski i Inspekcję Transportu Drogowego.

Mieszkańcy znów donoszą na tego przewoźnika. Tym razem nie tylko do nas, ale też do Urzędu Marszałkowskiego. - Kierowca tego przewoźnika nie toleruje orzeczenia lekarza orzecznika ZUS – mówi nam jedna z mieszkanek (dane do wiad. redakcji). Oni łamią przepisy. Złożyłam skargę do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Wiem, że była przeprowadzona kontrola i stwierdzono uchybienia – dodaje. Urząd Marszałkowski oraz inspektorzy z Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego przewoźnika skontrolowali 30 stycznia 2019 r. - Kontrola dotyczyła zasad wykonywania przewozów regularnych osób realizowanych na podstawie zezwolenia Nr 3953 wydanego przez Marszałka Województwa Dolnośląskiego na linię regularną Nowa Ruda –Wrocław. W tym celu, dokonano przejazdu kontrolnego na całej trasie z Wrocławia do Nowej Rudy – informuje Zofia Bugara z Wydziału Kontroli i Skarg Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu.
Były nieprawidłowości
Kontrola ujawniła naruszenia w zakresie zmian trasy przejazdu i wyznaczonych przystanków oraz przekroczenia dopuszczalnego, dziennego czasu pracy przez kierowcę - Marszałek wezwał przewoźnika do przestrzegania wymogów ustawowych i warunków określonych w zezwoleniu . Przy tym poinformowano również, iż w przypadku dalszych naruszeń warunków określonych w zezwoleniu lub zasad wykonywania przewozów regularnych, może zostać wszczęte postępowanie administracyjne w sprawie cofnięcia zezwolenia – informuje Bugara.
Rozmowa dyscyplinująca
Podczas kontroli nie stwierdzono jednak naruszeń dotyczących honorowania dokumentów uprawniających do korzystania z ulgowych przejazdów - Trzy skargi w sprawie tych naruszeń zostały złożone przez jedną osobę i uznano je za zasadne. Przewoźnik wyjaśnił i przyznał, że był to błąd kierowcy z którym przeprowadził rozmowę dyscyplinującą – mówi Zofia Bugara z Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu. - Przewoźnik został poinformowany, że w przypadku dalszych naruszeń możliwe jest cofnięcia zezwolenia – przypomina urzędniczka.
Kontrola ITD
Przewoźnika kontrolowali też inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego. Od 1 stycznia 2018 r. do 25 marca 2019 r. inspektorzy z kłodzkiej jednostki transportu drogowe go przeprowadzili na terenie gminy i miasta Nowa Ruda jedną kontrolę (30 stycznia) przewoźnika wspólnie z Urzędem Marszałkowskim. - Na podstawie ustaleń kontroli wszczęte zostało z urzędu, administracyjne postępowania wyjaśniające w sprawie nałożenia kary pieniężnej. Postępowanie jest w toku – informuje Wiesław Ziemianek, kierownik kłodzkiego oddziału Inspekcji Transportu Drogowego. Z właścicielem firmy Beskid nie udało nam się skontaktować.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Beskid pod lupą marszałka

Na noworudzkim cmentarzu wylano środek chwastobójczy, który popalił dosłownie wszystko.

Tylko u nas poznasz najważniejsze informacje o tym, co z koronawirusem dzieje się na naszym terenie. Stale aktualizowany artykuł na nowaruda24.pl
Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×