REKLAMA

Dopłacają do wody i ścieków

foto: pixabay.com

Za pobieranie wody i odprowadzanie ścieków mieszkańcy gminy Nowa Ruda płacą w rzeczywistości o wiele więcej, niż wynika to z rachunków jakie otrzymują. Kwota nie uwzględniona na rachunkach jest dopłacana z budżetu gminy.

Kolejny rok z rzędu władze gminy Nowa Ruda dopłacają do cen wody i ścieków. Gminni radni podjęli uchwałę, aby kolejny rok z rzędu w budżecie zabezpieczyć na ten cel fundusze. - Uchwała dotyczy dopłat do ceny 1m3 wody oraz ścieków odprowadzonych do sieci kanalizacji sanitarnej. Do wody dla wszystkich odbiorców jest to dopłata w wysokości 0,19 zł netto za każdy 1 m3 wody, a w przypadku ścieków 0,12 zł netto za każdy 1m3 ścieków - wylicza Diana Lisowska-Panek z Urzędu Gminy Nowa Ruda. I tak jest od 1 lipca aż do 31 grudnia 2019 r. Później radni ponownie zdecydują, czy mieszkańcy sami będą płacić więcej, czy będą dopłaty z budżetu gminy, czyli pieniędzy wpłacanych do niego przez mieszkańców m. in. w podatkach.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Dopłacają do wody i ścieków

Obrazek użytkownika wyborca
  • wyborca
  • 31-07-2019

Czy Pani Wójt też zgadza się na coroczne nagrody dla prezesa ZWIK?

Fot. KPRM

Od 8 sierpnia w 19 powiatach mają obowiązywać nowe obostrzenia. Dotyczy to tych terenów, w których zanotowano wzrost liczby zachorowań na COVID-19 w ostatnich dwóch tygodniach. Zmiany dotyczą m.in. zasad zasłaniania ust i nosa, a także zmniejszenia limitu osób w restauracjach, sklepach czy na imprezach. Projekt rozporządzenia trafił do konsultacji.

Dodatkowo powiaty podzielono na dwie strefy: żółtą i czerwoną – z różnym zakresem obostrzeń. W pozostałych powiatach, które oznaczone są kolorem zielonym, obowiązują dotychczasowe zasady bezpieczeństwa.

Fot. Pixabay

Od początku wakacji, czyli od 1 lipca Straż Graniczna nie zezwoliła na wyjazd z kraju 86 obywatelom Polski, którzy mieli nieważne dowody osobiste lub dokumenty paszportowe.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×