REKLAMA

Wciąż bez wykupu

foto: dolny-slask.org.pl

Osiem miesięcy minęło, a niewiele się zadziało. Możliwość wykupu mieszkań w budynkach należących do PKP w Ścinawce Śr. otrzymało 20 rodzin. Dziś już wiemy, że w dwóch budynkach mieszkań wykupić się nie uda.

Spotkanie mieszkańców z przedstawicielami kolejarskiej spółki odbyło się w czerwcu ubiegłego roku. Ludzie opłacili też rzeczoznawcę i na tym wszystko stanęło. Nikt nie widział wycen, a w międzyczasie pojawiły się informacje, że do wykupu mieszkań dojdzie, ale nie wiadomo kiedy. 15 października został powołany zespół złożony z przedstawicieli spółek PKP S.A. i PKP Polskie Linie Kolejowe, który miał zająć się tym problemem. Co udało się ustalić od tego czasu? - Pod koniec grudnia otrzymaliśmy od rzeczoznawcy operaty szacunkowe, określające wartość rynkową przedmiotowych lokali mieszkalnych. Obecnie trwa aktualizacja operatów szacunkowych w związku z wejściem w życie ustawy z 20 lipca 2018 r. o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów - tłumaczy Tomasz Leś z biura prasowego PKP S.A. - Wystąpiliśmy także do Sądu Rejonowego, a dokładnie do wydziału ksiąg wieczystych o podział wieczysto-księgowy zgodnie z tą ustawą. Jednocześnie wystąpiliśmy do właściwego Starostwa o pozyskanie zaświadczenia potwierdzającego przekształcenie prawa użytkowania wieczystego w prawo własności - dodaje urzędnik. Na razie nikt nie wie też, na jakich warunkach dojdzie do wykupu mieszkań. Wiadomo natomiast, ile ich mieszkań może zostać wykupionych. - W chwili obecnej złożonych jest 18 oświadczeń o zamiarze wykupu lokalu mieszkalnego, które są w trakcie weryfikacji merytorycznej w celu sporządzenia stosownego protokołu uzgodnień warunków sprzedaży lokalu mieszkalnego - przyznaje Tomasz Leś. - PKP PLK S.A. zaopiniowała negatywnie obrót nieruchomości położonych na działkach: 765/25 (ul. Kolejowa 3a) oraz 765/17 (ul. Kościuszki 38). W tym przypadku pieniądze wpłacone przez najemców lokali mieszkalnych zostaną zwrócone - zaznacza Leś. Mieszkańcy w rozmowie z naszymi dziennikarzami podkreślali, że cała procedura związana z wykupem mieszkań miała potrwać trzy miesiące. Dziś minęło osiem, a sprawa dalej wydaje się być w powijakach.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Wciąż bez wykupu

Kolejne trzy miesiące spędzi w areszcie Jakub K., któremu prokuratura postawiła zarzut spowodowania tragicznego wypadku w Słupcu. Zginęły w nim trzy młode osoby.

foto: użyczone

Wracamy do sprawy martwej łani, która przed Bożym Ciałem padła w Bartnicy. Do naszej redakcji przyszedł list, w którym gorzkie słowa padają pod adresem łowczych z Koła Łowieckiego „Knieja”.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×