REKLAMA

Dogadali się po męsku

Śmieci mogły być jeszcze droższe

Śmieci mogły być jeszcze droższe

Tydzień temu ujawniliśmy, że wójt Sławomir Karwowski wcale nie jest zadowolony ze stawek, za jakie Noworudzkie Usługi Komunalne wywożą śmieci od mieszkańców gminy Nowa Ruda. Tymczasem kilka dni temu okazało się, że mieszkańcy gminy mogli od Nowego Roku jeszcze więcej płacić za wywóz swoich śmieci. Mogli, ale niemal w ostatniej chwili doszło do porozumienia między NUK-iem, a władzami gminy. - W grudniu gmina Nowa Ruda ogłosiła przetarg, w którym postawiono dodatkowy warunek, aby śmieci były częściej odbierane od mieszkańców gminy. Szybko obliczyliśmy, że musielibyśmy robić miesięcznie o 770 km więcej niż obecnie, a to kosztuje - ujawnia kulisy śmieciowego zamieszania Grzegorz Kuzak, prezes Noworudzkich Usług Komunalnych. - To właśnie dlatego zaoferowaliśmy w przetargu stawkę większą o 2,50 zł, ale wójt się na to nie zgodził i zdecydował się unieważnić przetarg - dodaje prezes spółki, która wywozi odpady także od mieszkańców Nowej Rudy oraz miasta i gminy Radków.

Więcej w najnowszym wydaniu "Gazety Noworudzkiej" nr 869.


Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Dogadali się po męsku

Obrazek użytkownika Sayonara
  • Sayonara
  • 14-04-2014

Mamy dziękować Jasnie Oświeconemu tylko dlatego, że MOGŁOBY BYĆ GORZEJ? To jak w kawal, że Lenin był wielkim przyjacielem dzieci, bo gdy golił się i dzieci mu pomachały to on im odmachał. A przecież miał brzytwę w ręku i mógł rżnąć!

Nie płacą na dzieci, a ich długi liczone są w milionach złotych.

Wciąż zablokowany jest przejazd drogą powiatową prowadzącą z centrum Dzikowca w stronę Podlesia. Sprawdzamy, czy i kiedy wójt Mierzejewska tę drogę otworzy.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×