REKLAMA

Boisko nie będzie zamknięte

foto: UG Nowa Ruda

Mieszkańcy Jugowa mogą już korzystać z nowego, wielofunkcyjnego boiska. Budowa pochłonęła 692 tys. zł.

- Jest to boisko wielofunkcyjne o nawierzchni poliuretanowej. Składa się ono z płyty boiska, bieżni, trybun, piłkochwytów, ogrodzenia, bramek do piłki ręcznej, zestawu do piłki siatkowej i oświetlenia LED - wylicza zalety nowego boiska Barbara Adamska z urzędu gminy Nowa Ruda. Na pewno obiekt będzie wykorzystywany podczas lekcji wychowania fizycznego. - Obok budynku B również jest boisko, które było i dalej będzie wykorzystywane. Mamy duże klasy i teraz jedna klasa będzie mogła mieć zajęcia z W-Fu na jednym boisku, druga na drugim - cieszy się Artur Chorzępa, dyrektor Zespołu Szkół w Jugowie. Obiekt jest ogólnodostępny, bez ograniczeń czasowych. A to oznacza, że swobodnie będą mogli z niego korzystać wszyscy mieszkańcy. - Jest monitoring i on będzie chronił obiekt. Nie chcemy go zamykać. Mamy nadzieję, że również mieszkańcy będą go szanować i przestrzegać zasad. Boisko ma służyć nie tylko uczniom, ale też mieszkańcom - przekonuje dyrektor Chorzępa. - Nie mamy problemów z wandalizmem i zniszczeniami. Kiedyś, jak zamykaliśmy teren szkoły, to się zdarzały. Dziś nie jest to już zamknięta enklawa, a miejsce ogólnodostępne. Niewielki problem jest jeszcze z utrzymaniem czystości, bo mimo, że jest dużo pojemników, to zdarza się, że musimy sprzątać - dodaje Chorzępa.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Boisko nie będzie zamknięte

Co wiesz o Czechach? Czy znasz wystarczająco dobrze Polskę? Weź udział w Konkursie Wiedzy o Polsce i Czechach. Już 2 grudnia w Nowej Rudzie.

foto: pixabay.com

Podczas ostatniego zebrania wiejskiego w Jugowie praktycznie jednogłośnie zapadła decyzja o tym, że powinna pojawić się sygnalizacja świetlna. Ale nie we wsi, ale na noworudzkiej obwodnicy, na skrzyżowaniu z drogą prowadzącą do Jugowa. Zebrano w tej sprawie kilkaset podpisów.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×