REKLAMA

Stadion bez trawy

Tragicznie wygląda noworudzki stadion, bo jego pracownicy wylali na niego chemię.

Roślin wielolistnych faktycznie nie ma, ale trawy również. Została spalona. Widok jest przerażający, ale zarządcy stadionu uspokajają, że wszystko jest pod kontrolą. - Jest taki okres, że na murawie, na trawie wyrasta babka, koniczyna, mlecz itp. My zakupiliśmy środki chemiczne do niszczenia tych roślin. Spryskaliśmy nimi miejsca gdzie było ich natężenie i te miejsca rzeczywiście wyglądają jakby były spalone. Wizualnie dziś nie jest to faktycznie ładny widok - przyznaje Wiesław Miśkiewicz, kierownik obiektów sportowych Centrum Turystyczno-Sportowego w dzielnicy Słupiec, pod który podlega noworudzki stadion. To właśnie dlatego pracownicy CTSu zaczęli sadzić nową trawę, bo płyta boiska ma być cała trawiasta. - Mecze jeszcze się nie odbywają, więc mamy czas doprowadzić boisko do normalnego wyglądu. Gdyby nie zostały zawieszone rozrywki meczowe nie pryskalibyśmy murawy. Poczekalibyśmy z tym. A teraz skoro mamy możliwość, to chcemy płytę boiska doprowadzić do ładnego wyglądu, ale to i tak będzie odrastać. Złotego środka na to nie ma. Nieszczęściem była jeszcze susza, bo przecież zimy też nie mieliśmy - twierdzi Miśkiewicz.

Piłkarze się nie zatrują?

Murawa została spryskana specjalnym środkiem, ale jak zapewnia Miśkiewicz jest on bezpieczny, a na boisku będzie można normalnie trenować. Jego zdaniem, zakupiony środek jest przebadany i bardzo często stosowany przez rolników. - On wyniszcza wielolistne, a nie pojedyncze kłosy, dlatego powstały takie place. Ale po skoszeniu, od spodu już wychodzi zielona trawa. To samoistnie się odbuduje, a my siejąc trawę jeszcze w tym naturze pomożemy - zapewnia Wiesław Misiewicz.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Stadion bez trawy

fot. AKAP / Dariusz Kawka

Kudowa-Zdrój: Koncert "Wakacyjne Granie" już jutro. O której wystąpią największe gwiazdy?

Fot. Redakcja

Góry Stołowe: Park Narodowy Gór Stołowych poinformował o udostępnieniu Skalnej Czaszki turystom. Dowiedz się więcej.

Fot. Canva

Ziemia Kłodzka: Nie masz planów na weekend? Sprawdź na jakie wydarzenia warto się wybrać.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×