REKLAMA

Stadion bez trawy

Tragicznie wygląda noworudzki stadion, bo jego pracownicy wylali na niego chemię.

Roślin wielolistnych faktycznie nie ma, ale trawy również. Została spalona. Widok jest przerażający, ale zarządcy stadionu uspokajają, że wszystko jest pod kontrolą. - Jest taki okres, że na murawie, na trawie wyrasta babka, koniczyna, mlecz itp. My zakupiliśmy środki chemiczne do niszczenia tych roślin. Spryskaliśmy nimi miejsca gdzie było ich natężenie i te miejsca rzeczywiście wyglądają jakby były spalone. Wizualnie dziś nie jest to faktycznie ładny widok - przyznaje Wiesław Miśkiewicz, kierownik obiektów sportowych Centrum Turystyczno-Sportowego w dzielnicy Słupiec, pod który podlega noworudzki stadion. To właśnie dlatego pracownicy CTSu zaczęli sadzić nową trawę, bo płyta boiska ma być cała trawiasta. - Mecze jeszcze się nie odbywają, więc mamy czas doprowadzić boisko do normalnego wyglądu. Gdyby nie zostały zawieszone rozrywki meczowe nie pryskalibyśmy murawy. Poczekalibyśmy z tym. A teraz skoro mamy możliwość, to chcemy płytę boiska doprowadzić do ładnego wyglądu, ale to i tak będzie odrastać. Złotego środka na to nie ma. Nieszczęściem była jeszcze susza, bo przecież zimy też nie mieliśmy - twierdzi Miśkiewicz.

Piłkarze się nie zatrują?

Murawa została spryskana specjalnym środkiem, ale jak zapewnia Miśkiewicz jest on bezpieczny, a na boisku będzie można normalnie trenować. Jego zdaniem, zakupiony środek jest przebadany i bardzo często stosowany przez rolników. - On wyniszcza wielolistne, a nie pojedyncze kłosy, dlatego powstały takie place. Ale po skoszeniu, od spodu już wychodzi zielona trawa. To samoistnie się odbuduje, a my siejąc trawę jeszcze w tym naturze pomożemy - zapewnia Wiesław Misiewicz.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Stadion bez trawy

Fot. Lasy Państwowe

Jak się zachować, jeśli spotkamy dzikie zwierzę, jak zabezpieczyć się przed kleszczami, co możemy wykorzystać w terenie, aby ustalić swoją lokalizację, jeśli się zgubimy, gdy zastanie nas burza w środku lasu? Te informacje będzie mógł uzyskać każdy nas dzięki akcji "Świadomie do LASU"

Fot. Gmina Nowa Ruda

Dziś (piątek, 3 lipca) w Bystrzycy Kłodzkiej, Wójt Gminy Nowa Ruda Adrianna Mierzejewska odebrała z rąk wicemarszałka województwa dolnośląskiego Grzegorza Macko, posła na Sejm RP Marcina Gwóździa i dyrektora Wydziału Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Izabeli Woronowicz promesę w wysokości 30 tys. zł na budowę placu zabaw w Ludwikowicach Kłodzkich. Dotacja została przyznana w ramach konkursu „Odnowa Wsi Dolnośląskiej”. Przeznaczona jest na powstały wiosną plac zabaw w Ludwikowicach Kłodzkich, na terenie przynależnym do Publicznego Przedszkola.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×