REKLAMA

Uważaj na ''kuriera''

Oszuści szukają nowych metod na wyłudzenie pieniędzy

Ostatnimi czasy coraz popularniejsza staje się metoda „na kuriera”. Policjanci apelują o ostrożność. Działanie oszustów w tym przypadku jest bardzo proste. Pukają do drzwi i informują o tym, że właściciel mieszkania zakupił jakąś rzecz. Częstym gadżetem jakim posługują się oszuści jest książka telefoniczna. Nakazują zapłacenie kwoty rzędu kilkudziesięciu złotych za przesyłkę i informują o konsekwencjach, jakie mogą grozić w przypadku jej nieodebrania i braku uiszczenia opłaty. Ofiarami oszustów padają głównie starsze osoby, które dla „świętego spokoju” płacą za rzekomo zamawiany towar, obawiając się konsekwencji. Policja apeluje: w przypadku, gdy jesteśmy pewni, że nic nie zamawialiśmy, pod żadnym pozorem nie decydujmy się na uiszczenie opłaty. Przedmioty najczęściej oferowane przez „kurierów” są w rzeczywistości znacznie tańsze. Nie dajmy się oszukać i ostrzegajmy najbliższych.

Artykuły powiązane

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Uważaj na ''kuriera''

Kolejne trzy miesiące spędzi w areszcie Jakub K., któremu prokuratura postawiła zarzut spowodowania tragicznego wypadku w Słupcu. Zginęły w nim trzy młode osoby.

foto: użyczone

Wracamy do sprawy martwej łani, która przed Bożym Ciałem padła w Bartnicy. Do naszej redakcji przyszedł list, w którym gorzkie słowa padają pod adresem łowczych z Koła Łowieckiego „Knieja”.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×