REKLAMA

Seniorzy długo poczekają na miejsce dla siebie

foto: pixabay.com

Jest propozycja utworzenia w Nowej Rudzie dziennego domu pobytu dla seniorów. Niestety, na razie to tylko propozycja.

Powstaniem miejsca gdzie seniorzy mogli przebywać w ciągu dnia i po południu wracać do swoich domów zajmowali się ostatnio noworudzcy radni. I choć propozycja jest, to na razie burmistrz Kiliński studzi emocje. - Nie ma konkretnie podjętego projektu w tej sprawie. Natomiast niejednokrotnie takie możliwości rozważaliśmy i pewnie je rozważać będziemy. Na ten moment nie ma żadnej decyzji - mówi Tomasz Kiliński, burmistrz Nowej Rudy. - W budżecie miasta nie mamy zaplanowanych funduszy na ten cel. Nie mamy też wskazanego konkretnego obiektu na funkcjonowanie takiego domu - przypomina burmistrz. Burmistrz wie, że takie miejsce jest potrzebne w mieście. Podobnie uważa też Anna Frankowska, kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. - Uważam, że jest potrzebny. Zależy to oczywiście od zakresu świadczeń realizowanych w takim miejscu. Ale myślę, że sporo osób by się zdecydowało, rezygnując powiedzmy z usług opiekuńczych u siebie w domu, a przebywając w ciągu dnia w dziennym domu pomocy - ocenia Anna Frankowska. Jedną z lokalizacji jaką rozważano jest budynek słupieckiej biblioteki (dawny GDK). Sprawa powstania domu najprawdopodobniej przyspieszy, gdy władze miasta zdecydują się starać o przyznanie dofinansowania z budżetu państwa na powstanie tej instytucji.

W czym pomoże dzienny dom seniora?

Podobne domy działające w sąsiednich miejscowościach oferują m.in.: codzienne obiady, terapie zajęciowe - plastyczne, informatyczne, teatralne, czy muzyczne. Odbywają się tam również rozmaite imprezy kulturalne, uroczystości oraz spotkania okolicznościowe, np. z okazji świąt. W Dziennych Domach Seniora bardzo często można skorzystać też z pomocy pielęgniarek, lekarzy, czy rehabilitantów. Domy przeznaczone są dla kilkudziesięciu osób, które mogą spędzać tam czas w godzinach - najczęściej w godz. od 7.00 do 15:00. Dzienny Dom Pomocy Społecznej ma za zadanie udzielać jak najszerszego wsparcia osobom w podeszłym wieku, aby mogły funkcjonować w swoim środowisku zamieszkania. Nadzór nad funkcjonowaniem placówki sprawuje najczęściej Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Seniorzy długo poczekają na miejsce dla siebie

O leczniczym działaniu konopii siewnych, a także pomaganiu ludziom w ciężkich chorobach rozmawiamy z właścicielkami sklepu Konopna Farmacja w Dzierżoniowie.

Fot. KPP Kłodzko

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego kłodzkiej komendy podczas akcji ”Prędkość” kontrolowali, czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości, czy są trzeźwi, czy stosują pasy bezpieczeństwa i urządzenia do bezpiecznego przewożenia dzieci.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×