REKLAMA

Zapłacą za bałagan

Ludzie mają lepsze oko od kamery, ale nie chcą donosić na sąsiada - przekonuje Wiktor Muszyński, prezes noworudzkiej spółdzielni mieszkaniowej.

Mieszkańcy bloku nr 4 na os. Piastowskim mają dość śmieci, które lądują koło kontenerów pod ich blokiem. Sprawców jednak nie wskazują.
- Śmietnik koło śmietnika. Po co zamawiać kontener, jak po ciemku można wynieść co się tylko da - pisze do nas nasza czytelniczka (dane do wiadomości redakcji). - Ten kontener stoi od dłuższego czasu, a ludzie tylko dorzucają worki ze śmieciami - dodaje. „Ludzie robią sajgon” - tak niedawno sołtys Świerk, określił to, co robią ludzie. Chodzi oczywiście o zaśmiecanie i wyrzucanie śmieci gdzie popadnie. Podobnie jest na os. Piastowskim w centrum Nowej Rudy. Nie dość, że śmietniki są przewracane, to jeszcze zamiast do nich, ludzie wyrzucają śmieci obok. Raz, drugi, trzeci i powstaje niezły sajgon, jak ten widoczny na zdjęciach. - Jeżeli chodzi o problem zaśmiecania to nie widzę obecnie rozwiązania. Myślimy, aby w przyszłości zamontować kamery. Na pewno nie w tym roku, bo nie mamy na ten cel funduszy. Uwzględnimy to w planach remontowych na kolejny rok - mówi Wiktor Muszyński.
Ludzkie oko zamiast kamery
Prezes Muszyński przypomina, że mieszkańcy skarżyli się, że ich teren zaśmiecają lokatorzy budynków z ul. Kościuszki. - Jednak konkretne osoby nie zostały wskazane - przypomina Muszyński. - Mieszkańcy mają lepsze oko niż kamery, ale nie chcą donosić na sąsiada - dodaje. Wiktor Muszyński zadeklarował, że w tym konkretnym przypadku zrobi porządek, ale to będzie kosztowało mieszkańców. Słowa dotrzymał. - Wywózka kosztowała 720 zł. W tym samym czasie wywieźliśmy rzeczy z Osiedla Wojska Polskiego i tu koszt wyniósł 480 zł oraz z os XXX-lecia. Koszt 1 020 zł - wylicza prezes. - Takie rzeczy wywozimy 4 razy w roku, a każdy dodatkowy wywóz jest płatny,. Koszty doliczane są do opłat eksploatacyjnych - dodaje Muszyński.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Zapłacą za bałagan

W listopadzie ubiegłego roku internauci próbowali ratować Skansen Mini Zoo w Wambierzycach, jedną z najstarszych atrakcji turystycznych naszego regionu. Dziś czytelnicy alarmują, że zwierzęta, które w nim przebywają potrzebują pomocy.

Mieszkaniec natknął się w lesie w okolicach Włodzickiej Góry na rozszarpanego koziołka. My sprawdzamy, czy w lasach znów grasują wilki i czy miłośnicy leśnych wędrówek mogą czuć się bezpiecznie.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×