REKLAMA

Spotkanie z Łukaszem Wierzbickim

Biblioteka w Słupcu gościła Łukasza Wierzbickiego- menadżera kultury, redaktora i autora książek dla dzieci, który od wielu lat poświęca się pracy nad popularyzacją prawdziwych historii i postaci

Z pod jego pióra wyszły m.in. takie publikacje jak „Afryka Kazika”, „Dziadek i niedźwiadek”, „Wyprawa niesłychana Benedykta i Jana”, czy„Machiną przez Chiny”. W książce „Afryka Kazika„ autor przedstawił przygody Kazimierza Nowaka- niezwykłego podróżnika, który w latach trzydziestych XX w. przemierzył z północy na południe i z powrotem Afrykę, 40 tyś km. na rowerze, pieszo, konno, na wielbłądzie oraz czółnem. W Dziadku i niedźwiadku opisał losy niedźwiedzia Wojtka z armii Andersa. Obie publikacje weszły do nowego kanonu lektur.

Spotkanie na długo pozostanie w naszej pamięci ze względu na radosna atmosferę i niezaprzeczalny talent aktorski pana Łukasza. Na podkreślenie zasługuje również fakt, iż autor zachęcał dzieci do tego by realizowały swoje marzenia, nawet te najbardziej odległe i pozornie niemożliwe do spełnienia.

Na spotkanie z tym niezwykłym pisarzem  zaproszeni zostali uczniowie klas III-IV Szkoły Podstawowej Nr 7 w Nowej Rudzie.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Spotkanie z Łukaszem Wierzbickim

71-letnia mieszkanka Nowej Rudy trafiła do szpitala po tym jak została potrącona.

W Radkowie będzie nowy hotel. Bednarczyk buduje do niego nową drogę
Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×