REKLAMA

Całun Turyński 30 km od Nowej Rudy

Kopię słynnego całunu można podziwiać u mniszek klarysek w Ząbkowicach Śl.

Kopię Całunu Turyńskiego można zobaczyć do 30 września w kościele pw. Mniszek Klarysek od Wieczystej Adoracji przy ul. Grunwaldzkiej w Ząbkowicach Śląskich. Podziwiać ją można od poniedziałku do soboty w godz. 7.30-18.30, a w niedziele w godz. 8.30-18.30. - Oryginał Całunu Turyńskiego znajduje się w Turynie. Jest to płótno, którym był owinięty Pan Jezus po swojej śmierci, przed złożeniem do grobu i te płótna jak wskazuje Ewangelia zostały znalezione przez Marię Magdalenę, która to była jako pierwsza u grobu. Po tych wszystkich wydarzeniach, po Zmartwychwstaniu, płótna były przechowywane przez Apostołów, którzy chcieli mieć pewną relikwię po osobie Jezusa Chrystusa. Obecnie znajdują się one w Bazylice Turyńskiej i można się przy nich modlić - przypomina ks. Daniel Marcinkiewicz ze Świdnickiej Kurii Biskupiej. - Ostatnie badania wskazują, że te płótna są oryginalne - zaznacza ks. Marcinkiewicz. Na Całunie znajduje się odbita postać osoby Pana Jezusa ze wskazaniem na poszczególne rany jakie miał zadane w trakcie Wielkiego Piątku. Mocno wyeksponowane są rany na głowie, twarzy i plecach. Oryginału Całunu Turyńskiego przewozić nie można, ale aby wierni mogli go zobaczyć została stworzona wierna kopia o identycznych wymiarach jakie ma oryginał. W 2017 r. kopię Całunu Turyńskiego mogliśmy oglądać w słupieckiej parafii. - To było w ramach rekolekcji w parafii. Przyjechała do nas wówczas taka misjonarka świecka. Udało mi się ją odnaleźć dzięki księdzu proboszczowi z Kudowy-Zdrój. W ramach rekolekcji ona dawała świadectwo swojej posługi na misjach, ale też dzięki Całunowi jakby pokazała nam męki Pana Jezusa i to jak ważnym jest, żeby te męki rozważać i być wdzięcznym Bogu za dar jego syna - wspomina ks. Krzysztof Iwaniszyn, proboszcz słupieckiej parafii.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Całun Turyński 30 km od Nowej Rudy

Czwartek, 29 października, przyniósł 857 nowych przypadków zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku.

Druga fala pandemii skutkuje zwiększoną liczbą wniosków o wsparcie działań przeciwkryzysowych samorządów, systemu ochrony zdrowia, służb sanitarnych, ośrodków pomocy społecznej i innych instytucji przez żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. Aby usprawnić proces zamawiania wsparcia w marcu powstała „Platforma Wsparcia WOT”, dzięki której proces wnioskowania o pomoc wojska został maksymalnie uproszczony i odbiurokratyzowany.

W powiecie kłodzkim mamy dziś 3 nowe zachorowania: 2 w gminie Nowa Ruda i jedno w Gminie Bystrzyca Kłodzka - 1

Fot. Starostwo Powiatowe w Kłodzku

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×