REKLAMA

Przez gaz zniszczyli drogi

foto: pixabay.cpm

Gazyfikowana jest górna część Nowej Rudy, czyli m. in. ulice Ogrodowa, Demokratów i Górna. Mieszkańcy są w szoku, bo przy okazji zniszczono równiutkie drogi.

Kładziona kilka lat temu nowa warstwa asfaltu, która była dosłownie bez ani jednej dziury teraz jest rozrywana. W dodatku nie z boku, ale bliżej środka. Dziś wiemy już, że po zakończeniu inwestycji władze miasta nie będą domagały się od zakładu gazowniczego położenia asfaltu na całej szerokości drogi. - Pierwotnie było uzgadniane ze spółką gazowniczą odtworzenie jezdni na całej szerokości. Jednak po analizach opłacalności okazało się, że koszt takiej odbudowy znacznie podniósłby koszt zadania i nie byłoby możliwe wybudowanie gazociągu. Dlatego nawierzchnie zostaną odtworzone w śledzie wykopu - informuje Przemysław Herter z Urzędu Miejskiego w Nowej Rudzie. - Zgodnie z ustaleniami, po zakończeniu prac zostanie dokonany odbiór nawierzchni drogi. Firma na prace odtworzeniowe zgodnie z ustaleniami udzieli 2-letniej gwarancji - dodaje urzędnik. Budowy gazociągu, a przy tym zniszczenia drogi broni też burmistrz. - Wybierając, czy decydując się na zgodę na odtworzenie nawierzchni po wykopie, robimy to przede wszystkim z uwagi na priorytetowy dla nas stan powietrza i możliwość korzystania z gazu przez mieszkańców miasta - przekonuje burmistrz Kiliński.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Przez gaz zniszczyli drogi

Trwa remont budynku gospodarczego przy szkole w Ścinawce Dolnej, który zamienia się w szatnie dla osób korzystających z pobliskiego Orlika.

tak jest

Jeszcze dwa tygodnie temu w tym mieszkaniu nie szło żyć, a zostało ono przydzielone 86-letniej kobiecie. Dziś, po naszej interwencji, chlew zamienił
się w przytulny kącik dla starszej osoby.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×