REKLAMA

Bezpieczny długi weekend! Noga z gazu!

Przed nami kolejny długi weekend. Już od dziś, aż do niedzieli, 18 czerwca dolnośląscy policjanci prowadzić będą wzmożone działania prewencyjno - kontrolne na drogach całego województwa. Kierowcy! Noga z gazu!

Działania  „Bezpieczny weekend - Boże Ciało 2017” już od rana trwają na drogach całego województwa i potrwają aż do późnych godzin wieczornych 18 czerwca. W planowanej akcji oprócz policjantów pionu ruchu drogowego, weźmie udział również wielu funkcjonariuszy pionu prewencji.

Celem głównym prowadzonej kampanii jest zapewnienie bezpieczeństwa osobom podróżującym po regionie. Mimo poprawy kultury jazdy oraz przestrzegania przepisów ruchu drogowego, nadal zdarzają się kierowcy, którzy nie stosują się do obowiązujących na drogach zasad. Do najczęstszych wykroczeń, które niejednokrotnie stają się przyczynami poważnych zdarzeń drogowych należą: nadmierna prędkość, wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych, usterki techniczne, a także kierowanie pod wpływem alkoholu.

Policjanci w trakcie prowadzonych czynności na drogach będą także monitorować sytuację i dbać o płynność ruchu, a także natychmiast reagować na zachowania kierowców niezgodne z obowiązującymi przepisami.

Dolnośląscy policjanci apelują do wszystkich osób poruszających się po drogach o rozsądek i rozwagę podczas podróży. Przypominają też, że podczas ubiegłorocznego czerwcowego długiego weekendu doszło do 28 wypadków drogowych, w wyniku których zginęły 3 osoby, a 29 zostało rannych. Policjanci zatrzymali też 128 pijanych kierowców.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Bezpieczny długi weekend! Noga z gazu!

fot. ILUSTRACJA

Kolejnych czterech nieodpowiedzialnych kierowców straciło prawo jazdy. Wszyscy jechali ze zbyt dużą prędkością.

Balanga na koszt podatników. W oficjalnej delegacji Gminy Nowa Ruda na dożynki gminne znalazły się partnerki Nierodki i Słoninki
Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×