REKLAMA

Makroregion dla Kamila

Ostatnim rzutem w konkursie, Kamil Kuczaj wygrał rywalizację pchnięcia kulą podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Lekkoatletyce

,które odbyły się 9 września we Wrocławiu. Noworudzianin pokonał wielu utytułowanych miotaczy i pewnie zmierza do udziału w Małym Memoriale Kusocińskiego w Białej Podlaskiej.
23-24 września Kamil wystąpi również w konkursie rzutu dyskiem. Prawo startu ugruntował sobie wynikiem 45.22m, co w sobotę dało mu jedynie VI miejsce w rywalizacji z najlepszymi zawodnikami sezonu. Jest to jednak rezultat pozwalający na walkę o finał w trakcie Mistrzostw Polski.
Cieniem osiągnięć Kamila jest przynależność klubowa. Piętnastolatek zupełnie nie pasuje do systemu organizacji noworudzkiego sportu, opartego jedynie na ilościowym pod względem uczestników zajęć kryterium podziału środków na sport. Warto zastanowić się czy należy wspierać młodzież w ich dążeniach do uzyskiwania ponadprzeciętnych wyników w sporcie, zwłaszcza w lekkoatletyce. Wymaganie od niego i jego trenera opłat za korzystanie z bazy sportowej przy ulicy Kłodzkiej 16 jest niezrozumiałe, a stan rzutni na stadionie odzwierciedla sposób zarządzania obiektem. Miotacz we Wrocławiu zdobył punkty dla LKS „Górnika” Wałbrzych, punkty które dla każdego klubu są rezultatem pracy z młodzieżą i stanowią rzeczywistą wizytówkę ich prawidłowego rozwoju. Punkty, które dla Nowej Rudy nie mają żadnego znaczenia.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Makroregion dla Kamila

Obrazek użytkownika kato
  • kato
  • 14-09-2017

Gratulacje dla młodego lekkoatlety. Trenerem jest jego tata, a jednocześnie radny Tomasz Kuczaj. Myślę, że powinien przycisnąć swoich kolegów z ratusza i burmistrza, aby znalazły się pieniądze na sport indywidualny. W każdym razie brawa dla młodego za wynik i ojca za trening.

Wiemy, co powstanie w budynku byłego browaru w Radkowie.

Chce przejąć budynek nie patrząc na wydział Ksiąg Wieczystych! Czy przestanie on istnieć?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×