REKLAMA

Przestępcy na wolności

foto: pixabay.com

W ubiegłym roku 100%, a w tym w granicach 74-85%. Spadła wykrywalność sprawców, którzy dopuścili się pobić lub uszkodzeń ciała. Oczywiście tylko tych zgłoszonych.

Czy w Nowej Rudzie, Radkowie i okolicznych wsiach jest bezpiecznie? To pytanie zadaje sobie wielu naszych mieszkańców. Coraz częściej słyszy się, że ktoś kogoś pobił, czy napadł. Choć liczba zdarzeń odnotowanych przez policję nie jest zatrważająca, to niepokojącym może być fakt, że spada wykrywalność sprawców. Zwłaszcza, że ta wykrywalność dotyczy tylko zdarzeń zgłoszonych. Tymczasem ilość m. in. pobić, które nie są zgłaszane jest olbrzymia.
2018
W ubiegłym roku na terenie działania Komisariatu Policji w Nowej Rudzie mundurowi odnotowali 16 przypadków uszkodzeń ciała. Wykrywalność sprawców była na poziomie 89%. Pobić i bójek odnotowano 8. Tu policjanci mogli pochwalić się 100% wykrywalnością.
2019
Ten rok wygląda już trochę gorzej. Zdarzeń jest mniej, ale spadła też wykrywalność sprawców. - Od stycznia do końca lipca 2019 r. odnotowano 7 przypadków uszkodzenia ciała. Wykrywalność to 78% - wylicza Wioletta Martuszewska z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku. - Spraw związanych z bójkami i pobiciem odnotowano 6. Tu wykrywalność jest na poziomie 84% - dodaje policjantka.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Przestępcy na wolności

Wznowiono rozmowy o reaktywacji linii kolejowej prowadzącej ze Ścinawki Śr. przez Tłumaczów do Broumova. W ubiegłym tygodniu Jan Bednarczyk rozpoczął konsultacje w tej sprawie.

foto ilustracyjne

Kamienie, dziury, błoto i jedna wielka tragedia. Tak mieszkańcy Ścinawki Dolnej mówią o drodze przebiegającej koło byłej cegielni, a prowadzącej do ich domów. Pytają też burmistrza: kiedy obiecany remont?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×