REKLAMA

Brak kasy na nowoczesność

foto: pixabay.com

Nowe lampy przy drodze w Ścinawce Śr. już są. Władz gminy, jak twierdzi Jan Bednarczyk, nie było jednak stać na zamontowanie latarni nowego typu, które świecą białym światłem ledowym, tak jak to jest na odcinku drogi wojewódzkiej we Włodowicach.

- Koszty. Dla nas najważniejsza była odbudowa samej linii energetycznej i postawienie nowych słupów, bo wcześniejsze groziły zawaleniem po poszerzeniu drogi - tłumaczy Jan Bednarczyk, burmistrz Radkowa. - Ta linia będzie przedłużona aż do drogi na Bieganów w stronę cmentarza. Najważniejsze są słupy i zasilanie. Lampy zawsze można zmienić. Jak się pojawią pieniądze bardzo chętnie wymienię na ledy. Na tę chwilę na to nie mam - dodaje Bednarczyk. Bednarczyk podkreśla, że jedna dobra lampa ledowa to koszt od 2 do 2 tys. 500 zł. Natomiast te, które oświetlają drogę w Ścinawce Śr. kosztują 350-400 zł za sztukę.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (2): Brak kasy na nowoczesność

Obrazek użytkownika SP
  • SP
  • 08-01-2020

Gorsza sprawa to stan hydrantów w gminie. Niektóre pamiętają jeszcze Niemców. Zdarzy się nieszczęście to pan burmistrz powie że na wymianę nie było pieniędzy.
Obrazek użytkownika SP
  • SP
  • 08-01-2020

Gorsza sprawa to stan hydrantów w gminie. Niektóre pamiętają jeszcze Niemców. Zdarzy się nieszczęście to pan burmistrz powie że na wymianę nie było pieniędzy.

W maju dyrektor kłodzkiego szpitala wystąpiła do wojewody o przekwalifikowanie karetki stacjonującej w Nowej Rudzie. Mamy koniec roku, a wciąż nie wiadomo kto będzie nas ratował - lekarz, czy sami ratownicy.

foto: Internet

Są zmiany w przepisach dotyczących wspólnot mieszkaniowych. Od stycznia większość zrobi wszystko.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×