REKLAMA

Naprawią, co zniszczyli

Wymieniali słupy, zniszczyli drogę. Właściciel działki nie odpuszcza, a Tauron przeprasza.

Drogosław. Tu przy ul. Świdnickiej 78 swoją działkę ma pan Mariusz. Przy tej ulicy też Tauron remontuje swoje urządzenia. Wykonawcą prac jest firma zewnętrzna i do niej właśnie pan Mariusz ma największe pretensje. - Wymieniali słupy energetyczne. Zgodziłem się, aby ciężki sprzęt wjechał na teren prywatny. Teraz droga jest całkowicie zdewastowana. Dojazd przez sad zniszczony, 3 krzewy porzeczek wgniecione w glebę, działka sąsiada zniszczona. To jest tragedia - mówi pan Mariusz Mikołajczak. - Wykonawca nie odbiera telefonu. Był tu nawet policjant dzielnicowy, który powiedział, że ktoś od wykonawcy się ze mną skontaktuje i naprawi szkody. Cisza. Ani kosiarką teraz nie można przejechać. To jest koszmar - dodaje zbulwersowany mieszkaniec.
Tauron przeprasza i tłumaczy
Zapytaliśmy przedstawicieli Taurona, jakie kroki podejmą w tej sprawie. Odpowiedź jest konkretna. - Przy ul. Świdnickiej realizowana jest modernizacja sieci nN. Prace przy tej inwestycji, realizuje firma zewnętrzna. Zgodnie z umową, oprócz wykonania zaplanowanych prac ujętych w umowie, podwykonawca zobowiązany jest przywrócić do stanu pierwotnego teren, którym objęta jest inwestycja - tłumaczy Marcin Dziechciarz z dolnośląskiego oddziału Grupy Tauron. - Wykonawca deklaruje usunięcie uszkodzeń powstałych w trakcie prowadzenia prac do końca tygodnia - zapewnia Dziechciarz.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Naprawią, co zniszczyli

Obrazek użytkownika Maniek
  • Maniek
  • 19-04-2019

Gdzie wy tutaj macie drogę? A słupy z helikopetra mają stawiać? I te 3 krzaki hahaha szok. NOWORUDZKA SZACUN.

foto: Fundacja Ratowania Zabytków i Pomników Przyrody

Trzy miesiące pozostały właścicielowi zamku w Ratnie Dolnym na zrealizowanie obowiązków jakie nałożył na niego konserwator zabytków. To chyba nierealne, więc co wtedy?

foto: pixabay.com

Będzie podwyżka, ale nie wiadomo jeszcze kiedy i jak duża. Już niedługo mieszkańcy miasta i gminy Radków zapłacą więcej za odprowadzenie ścieków. A podwyżka cen wody - jak zapewnia Michał Punda, prezes Radkowskich Usług Komunalnych - będzie jedynie symboliczna.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×