REKLAMA

Światowe Igrzyska Sportowe

Na Dolnym Śląsku rozpoczęły się Światowe Igrzyska Sportowe – The World Games 2017 – nad bezpieczeństwem czuwają dolnośląscy policjanci

20 lipca 2017 r. rozpoczęły się na Dolnym Śląsku Światowe Igrzyska Sportowe. Ceremonia otwarcia zorganizowana na Stadionie Miejskim we Wrocławiu cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Zgromadziła ona na obiekcie sportowców z ponad 100 państw, reprezentujących 31 rodzajów sportów nieolimpijskich oraz kibiców, którzy już od dawna czekali na rozpoczęcie The World Games 2017.Nad bezpieczeństwem zawodników, kibiców i mieszkańców czuwali dolnośląscy policjanci. Zabezpieczając we Wrocławiu uroczyste rozpoczęcie igrzysk, współpracowali oni też ze służbami ochrony organizatora oraz funkcjonariuszami innych służb. W związku z wczorajszą ceremonią nie odnotowano żadnych zdarzeń.

Światowe Igrzyska Sportowe – The World Games 2017 na Dolnym Śląsku rozpoczęte. Zaczynają się zmagania sportowców z ponad 100 państw, reprezentujących 31 różnego rodzajów sportów nieolimpijskich. 20 lipca 2017 r. na Stadionie Miejskim we Wrocławiu odbyła się ceremonia otwarcia tej X już edycji światowej imprezy sportowej.

 

Zgromadziła ona na obiekcie sportowców z wielu stron świata oraz kibiców, którzy już od dawna czekali na rozpoczęcie The World Games 2017.Nad bezpieczeństwem zawodników, kibiców i mieszkańców czuwali dolnośląscy policjanci. Zabezpieczając we Wrocławiu uroczyste rozpoczęcie igrzysk, współpracowali oni też ze służbami ochrony organizatora oraz funkcjonariuszami innych służb.

 

Dolnośląscy policjanci realizowali swoje zadania w wielu obszarach. To m.in. zabezpieczenie miejsc przebywania i przemieszczania się kibiców na terenie miasta, tras dojścia do stadionu, zabezpieczenie obszaru, gdzie odbywała się ceremonia, czy też zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W działaniach uczestniczyli policjanci z wielu komórek organizacyjnych, w tym m.in. prewencji, ruchu drogowego i służb kryminalnych. W związku z wczorajszą ceremonią nie odnotowano żadnych zdarzeń.

 

Ponieważ zawody w ramach The World Games 2017 rozgrywane są na 24 obiektach sportowych, zlokalizowanych głównie na terenie powiatu wrocławskiego, ale też i powiatów oławskiego, świdnickiego i trzebnickiego, w Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu od 19 lipca 2017 r. działa centrum dowodzenia, które koordynuje zadania realizowane przez Policję na terenie województwa.

 

The World Games 2017 orgaznizowany na terenie województwa dolnośląskiego potrwa do 30 lipca 2017 r. W tej światowej imprezie sportowej, objętej Honorowym Patronatem przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudę, udział bierze około 4 tys. zawodników.

 

X Światowe Igrzyska Sportowe – The World Games 2017, to ogromne przedsięwzięcia wymagające od wielu podmiotów i służb odpowiedniego przygotowania oraz koordynacji działań, m.in. dotyczących bezpieczeństwa. Dlatego dolnośląscy policjanci już znacznie wcześniej rozpoczęli przygotowania do zabezpieczenia tej imprezy sportowej, która na Dolny Śląsk przyciągnęła ogromną ilość kibiców z całego świata. W ramach zabezpieczenia policjanci ściśle współpracują z organizatorem, Urzędem Miasta Wrocławia, Dolnośląskim Urzędem Wojewódzkim, Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego oraz innymi podmiotami i służbami odpowiedzialnych w ramach własnych kompetencji za bezpieczeństwo.

 

W zabezpieczeniu The World Games 2017 udział biorą policjanci z całego województwa dolnośląskiego, z niemalże wszystkich komórek organizacyjnych, w tym m. in. prewencji, ruchu drogowego, pionu kryminalnego i dochodzeniowo – śledczego, a także logistyki i transportu. Policjantów z Dolnego Śląska wspierają też funkcjonariusze z innych województw.

 

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Światowe Igrzyska Sportowe

71-letnia mieszkanka Nowej Rudy trafiła do szpitala po tym jak została potrącona.

W Radkowie będzie nowy hotel. Bednarczyk buduje do niego nową drogę
Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×