REKLAMA

Parkował, czy wysadzał turystów?

Jeden z mieszkańców zwrócił uwagę na źle zaparkowany autobus w radkowskim rynku.

Strażnicy miejscy, jak twierdzą, nie mają jednak podstaw do wszczęcia w tej sprawie postępowania. I to pomimo, że tuż przed autobusem stoi znak zakazu.

Zdjęcie z zapytaniem, czy w radkowskim rynku taka sama organizacja ruchu obowiązuje wszystkich kierowców wysłał nam jeden z mieszkańców. Na fotografii uwiecznił autobus parkujący w Rynku. - Po analizie oznakowania nie wszczynamy czynności, albowiem ze zdjęcia nie wynika jednoznacznie, że autokar parkował w tym miejscu. Z ustaleń wynika, że był to autokar turystyczny, który znajdował się za znakiem drogowym B1. Ale tablica informuje, że zakaz nie dotyczy autobusów i busów dowożących gości hotelowych - tłumaczy Leszek Dorszewski, komendant radkowskich strażników miejskich. - Nie było podstaw do wszczęcia postępowania. Nie popełniono wykroczenia. Zgodnie z istniejącą organizacją ruchu w tym miejscu, w strefie zamieszkania mogą parkować samochody do 1 godziny za wyjątkiem miejsc wyznaczonych dla restauracji Graniczna i urzędu, gdzie parkują osoby uprawnione do parkowania przy urzędzie - dodaje Dorszewski. Komendant zachęca też autora zdjęcia do złożenia oficjalnego zawiadomienia w tej sprawie. Wtedy - jak zapewnia - dokładnie przyjrzą się tej sprawie.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (2): Parkował, czy wysadzał turystów?

Obrazek użytkownika Ehe
  • Ehe
  • 20-03-2019

W strefie zamieszkania można parkować na obszarach wyznaczonych, a ten do nich nie należy, brakuje znaku Panie komendancie.
Obrazek użytkownika Klemens
  • Klemens
  • 22-03-2019

Zawsze się jakiś społeczniak znajdzie... Co ci przeszkadzał ten autobus??? Ludzie znajdźcie sobie inne zajęcie...
Obrazek użytkownika Klemens
  • Klemens
  • 22-03-2019

Zawsze się jakiś społeczniak znajdzie... Co ci przeszkadzał ten autobus??? Ludzie znajdźcie sobie inne zajęcie...

Nie płacą na dzieci, a ich długi liczone są w milionach złotych.

Wciąż zablokowany jest przejazd drogą powiatową prowadzącą z centrum Dzikowca w stronę Podlesia. Sprawdzamy, czy i kiedy wójt Mierzejewska tę drogę otworzy.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×