REKLAMA

Rozbudują przedszkole

Jest pomysł na rozbudowę przedszkola we Włodowicach, ale do rozpoczęcia działań jeszcze daleka droga. Najpierw trzeba znaleźć kasę.

Są plany i jest koncepcja rozbudowy przedszkola we Włodowicach. Na razie jednak nie wiadomo kiedy do niej dojdzie, ani z jakich funduszy inwestycja będzie finansowana. - Planujemy zaadaptować poddasze w budynku przedszkola na gabinety terapeutyczne i sale zabaw. Jednak od koncepcji do realizacji jest długa droga, chociażby ze względu na uzyskanie potrzebnych pozwoleń. Być może będziemy się też starać o pozyskanie na ten cel funduszy unijnych. 26 listopada w urzędzie gminy odbędą się konsultacje dotyczące pozyskania funduszy europejskich, więc zobaczymy - zapowiada Tomasz Siemież, prezes Fundacji Wspierania Aktywności Lokalnej.
Uczą nasze dzieci
Fundacja Wspierania Aktywności Lokalnej prowadzi w naszej gminie trzy placówki edukacyjne: szkołę podstawową i przedszkole we Włodowicach oraz szkołę podstawową w Woliborzu. Czesne w placówkach wynosi 50 zł miesięcznie. W tej chwili we Włodowicach w podstawówce jest 133 uczniów. Do przedszkola uczęszcza 45 maluchów. W szkole w Woliborzu jest 27 uczniów. - We Włodowicach nie ma już miejsc. W Woliborzu stan klas możemy jeszcze uzupełnić. Pamiętajmy jednak, że rekrutacja jest bardzo mocno oparta na kontakcie z rodzicami, bo to oni są naszymi partnerami w procesie edukacji. Dziecko nie może być w tym procesie pozostawione tylko nam i samemu sobie. Rodzice muszą czynnie uczestniczyć w tym procesie - mówi nam Tomasz Siemież.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Rozbudują przedszkole

Nie chcą podwyżek opłat za śmieci i NUK-u w Nowej Rudzie. Chcą wyższej jakości usług świadczonych przez wykonawcę i rozpisania prawdziwego przetargu na wybór firmy, która będzie odbierała śmieci od naszych mieszkańców.

foto: pixabay.com

Strach sparaliżował mieszkańców Ścinawki Śr. Ludzie boją się 50-letniego mężczyzny, który ma nie tylko obmacywać dziewczynki, ale też zaczepiać mieszkańców poruszając w rozmowie z nimi tematy związane z seksem.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×