REKLAMA

Karwowski odszedł, Kowalczyka wyrzucili

Kowalczyk nie jest prezesem, a Karwowski sekretarzem jugowskiego OSP. Sprawdzamy dlaczego wieloletni członkowie jednostki nie są już członkami zarządu.

Został wybrany nowy zarząd OSP w Jugowie. Dokonano wyboru nowego prezesa, którym został Adam Kozioł, wieloletni naczelnik OSP Jugów. Wybrano też nowego wiceprezesa i sekretarza, ponieważ Sławomir Karwowski zrezygnował z funkcji członka zarządu, a Oskar Markiewicz z sekretarza. Inaczej było w przypadku prezesa. - Zenon Kowalczyk został odwołany z funkcji prezesa podczas zebrania walnego stowarzyszenia - przyznaje przewodnicząca gminnych radnych Bożena Sołek-Muzyka. Dlaczego Karwowski zrezygnował? - W chwili gdy zostawałem sekretarzem zarządu chciałem wyprowadzić wszystkie dane rejestrowe OSP na bieżąco i doprowadzić do nadania stowarzyszeniu statusu organizacji pożytku publicznego. Zrobiłem to, więc uznałem, że moje zadanie zostało wykonane - tłumaczy były wójt.
Za długo?
Zupełnie inaczej jest w przypadku Zenona Kowalczyka, który został odwołany z funkcji prezesa OSP w Jugowie. - Głównym powodem było to, że tak prawdę mówiąc pan Zeznon nie interesował się już tą strażą. Druhowie zadecydowali i zmienili prezesa - ocenia obecny prezes Adam Kozioł, który wyznaczył już priorytety dla swojej jednostki. - Teraz priorytetem jest naprawa samochodu po wypadku i uzyskanie odszkodowania. Rzeczoznawca koszt remontu wycenił na ok. 200 tys. zł. - ujawnia prezes. Do czasu naprawy strażacy nadal będą jeździć na akcje ponad 30-letnim Starem.
Były inne powody?
W kuluarach mówi się też o wielu uwagach i niewłaściwych relacjach pomiędzy jugowskimi strażakami, a byłym już prezesem jednostki. To właśnie pod rządami Zenona Kowalczyka strażacy jadąc na akcję wylądowali w rowie i rozbili samochód. Dwóch z nich było pijanych. Kierowca uciekł z miejsca zdarzenia. Zenon Kowalczyk decyzji druhów nie komentował, bo przebywał na urlopie. Zarówno Sławomir Karwowski, jak i Oskar Markiewicz, a także Zenon Kowalczyk nadal są członkami Ochotniczej Straży Pożarnej w Jugowie.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Karwowski odszedł, Kowalczyka wyrzucili

Wznowiono rozmowy o reaktywacji linii kolejowej prowadzącej ze Ścinawki Śr. przez Tłumaczów do Broumova. W ubiegłym tygodniu Jan Bednarczyk rozpoczął konsultacje w tej sprawie.

foto ilustracyjne

Kamienie, dziury, błoto i jedna wielka tragedia. Tak mieszkańcy Ścinawki Dolnej mówią o drodze przebiegającej koło byłej cegielni, a prowadzącej do ich domów. Pytają też burmistrza: kiedy obiecany remont?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×