REKLAMA

Droga zaśnieżona? Dzwoń

Kto odpowiada za zaśnieżone drogi? To pytanie ciśnie sie na usta kierowcom zmagającym się z jazdą po zaśnieżonych drogach

 I to nawet kilka godzin po ustaniu opadów śniegu. Tradycyjnie najlepsza sytuacja jest z odśnieżaniem dróg wojewódzkich, ale i tak kierowcy mają sporo powodów do narzekań. Zaczynamy sprawdzać, czy mają rację, czyli czy służby drogowe odśnieżają, tak jak powinny. Zaczynamy od dróg wojewódzkich. W kolejnych tygodniach przyjrzymy się, jak powinny być odśnieżane drogi miejskie, gminne oraz powiatowe oraz kto za to odpowiada.

Kto odpowiada? W powiecie kłodzkim za utrzymanie dróg wojewódzkich odpowiadają pracownicy obwodów drogowych zlokalizowanych w Lądku Zdroju i Ścinawce Śr. (W razie potrzeby - tel. 74 871 53 95, 609 990 964). Za odśnieżanie niektórych dróg odpowiadają też samorządy. Tak jest w przypadku Nowej Rudy. Władze miasta odpowiadają za odśnieżania ulicy Świdnickiej w dzielnicy Drogosław oraz części ul. Pilsudskiego do skrzyżowania z ul. Cmentarną (jeśli jest źle odśnieżona, to dzwoń - tel. 74 872 03 22). Natomiast władze Bielawy przejęły odpowiedzialność za utrzymanie zimowe drogi prowadzącej z Bielawy do Woliborza (w razie problemów - tel. 74 83 34 255). Jeszcze w ubiegłym roku drogowcy uzupełnili swoje magazyny. Obecnie w obwodzie drogowym w Ścinawce Śr. jest 22,8 ton soli i 165 ton piasku. W razie potrzeby mogą też uruchomić rezerwę, włącznie z którą do dyspozycji będą mieli 950 ton soli i 1900 ton piasku.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Droga zaśnieżona? Dzwoń

Obrazek użytkownika Julia
  • Julia
  • 17-01-2017

A kto odpowiada za chodniki na terenie miasta i jego dzielnic???

foto: użyczone

Gehenna trwa od kilku lat, a sąsiedzi codziennie zastanawiają się, czy nie wylecą w powietrze. Jak mówią - nie radzą już sobie z tym problemem.

27 października Nową Rudę odwiedzi jeden z najpopularniejszych polskich kabaretów – Kabaret Młodych Panów. Specjalnie dla naszych czytelników, Panowie odkrywają cząstkę siebie i zdradzają, czym nas już niedługo zaskoczą.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×