REKLAMA

Koronawirus Kłodzko: Szczepienia i testy dla nauczycieli

Koronawirus Kłodzko: Nauczyciele będą mogli się zaszczepić

Koronawirus Kłodzko: Są kolejne zapowiedzi w sprawie szczepionek i testów. Kolejną grupą z dostępem do szczepień mają być nauczyciele. Czy to będzie obowiązkowe?

Koronawirus Kłodzko: Nauczyciele będą testowani na koronawirusa. Możliwe także, że będą się mogli zaszczepić tak samo jak pracownicy służb medycznych. 

 

Testy

Testowanie nauczycieli klas I-III szkół podstawowych na obecność koronawirusa jest planowane pomiędzy 11 a 15 stycznia 2021 r. Badania będą dobrowolne i bezpłatne. Nauczyciel z pozytywnym wynikiem nie będzie mógł wrócić do szkoły. Ministerstwo zdrowia zebrało informacje o zapotrzebowaniu na testy dla nauczycieli poprzez kuratoria i wojewódzkie sanepidy. Wynika z nich, że chętnych na przeprowadzenie testu  będzie ok. 190 tys. osób. Testy będą wykonywane w sanepidach oraz mobilnych punktach. Jeśli nauczyciel nie ma niepokojących objawów choroby i nie zdecyduje się na test, będzie mógł wrócić do nauczania. Jednak powrót dzieci do szkół nie zależy od wyniku testowania nauczycieli, lecz od dalszego przebiegu epidemii. 

Kliknij tutaj, aby przeczytać, czy szpitale w powiecie kłodzkim zaszczepią lekarzy

 

Szczepionki

- Jest takie założenie, żeby szczepienie nauczycieli rozpocząć już w drugiej połowie stycznia. Myślę, że koniec stycznia i luty to ten okres, kiedy nauczyciele będą poddawani szczepieniom - mówi Minister edukacji i nauki, Przemysław Czarnek. Wszystko jest zależne od ilości dostępnych szczepionek. Możliwe jest również, że po 17 stycznia do szkół wrócą  najmłodsi uczniowie. Jednak wszystko zależy od tego, jak przetrwamy kwarantannę narodową i jak będą wyglądały statystyki dotyczące rozwoju pandemii. 

Natalia Kołodziej

 

Koronawirus Kłodzko - od poniedziałku kwarantanna narodowa. Kliknij, aby czytać dalej

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Koronawirus Kłodzko: Szczepienia i testy dla nauczycieli

Obrazek użytkownika WolnyCzlowiek
  • WolnyCzlowiek
  • 07-01-2021

Koniec z propagowaniem tej farsy !!!! Już mało kto w to wierzy tylko jeszcze niektórzy się boją i noszą te szmaty dla spokoju. Stop Szczepieniom - Międzynarodowy Holokaust-Wolny Człowiek to taki bez szmaty na twarzy. Pamiętajcie że to jest bezprawne są biura które za darmo pomagają z tym bezprawiem- Lega Artis -Warszawa. Pamiętajcie że szczepionka została dopuszczona WARUNKOWO oraz nie ma badań, testów dotyczących skutków ubocznych w przypadku podania z innymi lekami, dotyczy osób nie tylko starszych. Pamiętaj obywatelu !!! Mamy coraz więcej leków a czy jesteśmy coraz bardziej zdrowi- policz ile jest reklam w TV głównego ścieku !!! Obecnie mowy marketing i afera że aktorzy są szczepieni bez kolejki - nie dajcie się nabrać chcą Wam pokazać że to takie bezpieczne że aż wchodzą drzwiami i oknami aby się zaszczepić. Jeśli to czytasz przekaż osobą bez internetu- szukaj prawdy.

Fot. Urząd Miasta w Kudowie-Zdroju

Kudowa-Zdrój: Mur w Stawie Zdrojowym będzie trzeba zburzyć i wykonać od nowa. Dlaczego? VIDEO

Fot. FB/Jacek Hecht

Radni postulują o budowę nowego szpitala w Kłodzku. Czy jest na to szansa?

Kłodzko: Dokument pokontrolny w sprawie funkcjonowania rodziny zmarłej Hani będzie liczył ok. 600 stron...

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×