REKLAMA

Ogień pochłonął miliony

Każdy pożar niesie ze sobą nie tylko zagrożenie życia, ale często też niewyobrażalne straty materialne. Sprawdzamy, które pożary w ostatnich latach noworudzcy strażacy uznali za te największe i najgroźniejsze.

To największe akcje naszych strażaków na przestrzeni ostatnich pięciu lat. Na szczęście ofiar śmiertelnych nie było. Nie było też konieczności przeprowadzania większej ewakuacji niż wyprowadzenie kilku mieszkańców. Jednak straty jakie te pożary za sobą pociągnęły były ogromne. We wszystkich przypadkach najczęstszą przyczyną pożarów było zaprószenie ognia.
Rok 2014
28 stycznia - pożar stolarni w Jugowie. Straty były bardzo duże - Stolarnia to ciężki temat, bo jest tam dużo drewna i nikt nie chce tego ubezpieczać. Chcąc spełnić warunki do ubezpieczenia trzeba wykazać się bardzo poważnymi zabezpieczeniami i wsadzić w to mnóstwo pieniędzy - przypomina Rafał Chorzewski, szef noworudzkich strażaków. - Jak się nie ma naprawdę dużo pieniędzy, to jest to praktycznie nie do ubezpieczenia. Straty wyniosły tu 200 tys. zł - podkreśla Chorzewski.
12 marca - 160 tys. zł strat w Bożkowie Pożar budynku mieszkalno-gospodarczego 1 kwietnia - stodoła w ogniu Pożar stodoły przy ul. Leśnej 50 w Radkowie. Straty oszacowano na 50 tys. zł.
9 maja - dom w ogniu Pożar budynku mieszkalnego przy ul. Jabłonnej w Jugowie. Straty 90 tys. zł.
Rok 2015
18 lutego - aż 300 tys. zł strat w Jugowie Pożar budynku wielorodzinnego przy ul. Głównej 107 spowodował straty szacowane na 300 tys. zł.
6 marca - warsztat w ogniu Pożar warsztatu samochodowego przy ul. Piwnej w dzielnicy Słupiec. Wybuchł samochód. Straty oszacowano na 50 tys. zł.
22 kwietnia - Raszków płonął Pożar budynku mieszkalnego w Raszkowie. Straty oszacowano na 150 tys. zł.
7 czerwca - Grunwald płonie Pożar pustostanu i budynku mieszkalnego przy ul. Grunwaldzkiej 13-15 w Radkowie. Odnotowano 150 tys. zł strat
24 sierpnia - wielki pożar w Świerkach Pożar pustostanu w Świerkach. Straty to 200 tys. zł.
13 sierpnia - pożar na Węglowej Woli Pożar w budynku mieszkalnym przy ul. Węglowa Wola 12 w dzielnicy Słupiec. Straty oszacowano na 300 tys. zł
2 września - dom w ogniu Pożar budynku mieszkalnego przy ul. Kasprowicza w Ludwikowicach Kł. Straty oszacowano na 100 tys. zł.
6 września - pensjonat w ogniu Pożar w Bukowej Chacie w Jugowie. Straty oszacowano na 50 tys. zł.
9 -10 września - pół miliona złotych strat Palił się budynek inwentarski w Świerkach 199
Rok 2016
24 sierpnia - 100 tys. zł strat po pożarze Pożar budynku mieszkalno-gospodarczego przy ul. Radkowskiej 105 w dzielnicy Słupiec.
Rok 2018
28 września - spłonął dawny szpital przy ul. Piłsudskiego Pożar obecnie pustostanu, czyli tzw. spalonego szpitala w centrum Nowej Rudy, spowodował straty w wysokości 100 tys. zł.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Ogień pochłonął miliony

foto: Fundacja Ratowania Zabytków i Pomników Przyrody

Trzy miesiące pozostały właścicielowi zamku w Ratnie Dolnym na zrealizowanie obowiązków jakie nałożył na niego konserwator zabytków. To chyba nierealne, więc co wtedy?

foto: pixabay.com

Będzie podwyżka, ale nie wiadomo jeszcze kiedy i jak duża. Już niedługo mieszkańcy miasta i gminy Radków zapłacą więcej za odprowadzenie ścieków. A podwyżka cen wody - jak zapewnia Michał Punda, prezes Radkowskich Usług Komunalnych - będzie jedynie symboliczna.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×