REKLAMA

Ksiądz zapyta o impotencję

foto: pixabay.com

Od czerwca ślub może nie być już tak oczywistą sprawą. Ksiądz może się na niego nie zgodzić.

Będą to pierwsze zmiany od 30 lat. Od tego roku ksiądz tak szybko zgody na ślub może nie dać. Młodzi na pewno muszą przygotować się na ogromną liczbę druków, które będą musieli wypełnić. Będą też wnikliwe pytania o życie intymne. Ksiądz będzie mógł nawet zapytać o problemy z impotencją, które będą mogły wpłynąć na decyzję o zgodzie na ślub. Młodzi będą przepytywani zarówno razem, jak i osobno, a zwykłe „tak” lub „nie” może nie wystarczyć. - Wszystkie zmiany wejdą w życie z dniem 1 czerwca i wówczas będą mogły być publikowane i przekazywane podczas nauk przedmałżeńskich wszystkim, którzy będą chcieli zawrzeć związek małżeński - zapowiada ks. Daniel Marcinkiewicz ze Świdnickiej Kurii Biskupiej. - Do tego czasu nie mogę zbyt wiele na ten temat mówić, bo dokument nie uzyskał jeszcze mocy prawnej - zaznacza duchowny.

Bezpłodność a ślub

Do problemów z bezpłodnością i impotencją przyznać się będą musieli księdzu zarówno kobiety, jak i mężczyźni. - To już jest problem stary jak świat - przypomina ks. Tadeusz Duda, proboszcz parafii w Świerkach. - Jeżeli on to ukrył przed ślubem, to ślub jest nieważny. Celem zawarcia małżeństwa jest rodzenie potomstwa. Jeżeli ona wiedziała i zgodziła się na to, to wszystko gra. Ślub jest ważny. Ksiądz pyta: czy chcecie po katolicku urodzić i wychować potomstwo – no to w przypadku zatajania takiej informacji jedno przeczy drugiemu - przypomina duchowny. Zatajanie informacji o niemożności posiadania potomstwa może być późniejszą podstawą do rozwodu. - Nie mówimy o rozwodzie, a o unieważnieniu związku małżeńskiego co w pojęciach kościelnych jest dość istotne. Jeżeli były jakiekolwiek przypadki unieważnienia sakramentu małżeństwa były one przez sąd bardzo szczegółowo sprawdzane. Sąd sprawdza i bierze pod uwagę czy już na samym początku podczas rozmowy przedmałżeńskiej i spisywania przedmałżeńskiego protokołu dana osoba coś ukrywała bądź zataiła - przypomina ks. Daniel Marcinkieiwcz.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (4): Ksiądz zapyta o impotencję

Obrazek użytkownika dgr
  • dgr
  • 25-02-2020

W kościele katolickim wszystko obsesyjnie kreci się wokół seksu
Obrazek użytkownika Gangsta
  • Gangsta
  • 26-02-2020

Ja pierdole....może się jeszcze zapyta w jakich pozycjach sie bzykamy... Łatwiej zaprosić księdza do trójkąta
Obrazek użytkownika Blur
  • Blur
  • 26-02-2020

To wyłącznie wasza wina! Ksiądz ma tyle władzy, ile mu jej dacie. A opowieści o tym, że Jezus Chrystus każe mu gmerać w waszych majtkach, jest podłym kłamstwem.
Obrazek użytkownika Iga
  • Iga
  • 29-02-2020

A przecież przed ślubem młodzi małżonkowie nie mogą współżyć i jaka tu prawda?? Kościół niech się weźmie za swoją pedofilię , a nie ustawianie kto może a kto nie może mieć dzieci. to jest tylko i wyłącznie sprawa młodych...
- Strach nie zabija - zarażaj spokojem, zostań w domu - namawiają noworudzianie Agata Felczak i Patryk Kamiński, których filmik ma już ponad trzydzieści tysięcy wyświetleń.

Ksiądz Biskup Ignacy Dec odchodzi na emeryturę. Dziś w samo południe w kaplicy domowej Świdnickiej Kurii Biskupiej ogłoszono decyzję ojca świętego Franciszka, który mianował nowym biskupem świdnickim biskupa Marka Mendyka, dotychczasowego biskupa pomocniczego diecezji legnickiej.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×