REKLAMA

Łączy nas tylko Australia

Przedstawiciele spółki budującej kopalnię w Ścinawce Śr. dementują plotki, że ich zakład przeróbczy będzie obsługiwał też kopalnię, której budowa od lat jest zapowiada w Nowej Rudzie.

Co ma wspólnego kopalnia spółki Balamara jaka ma powstać na Zatorzu w dzielnicy Drogosław, z tą której budowa jest bardziej realna i coraz bliższa, czyli spółki Nexano Minerals w Ścinawce Śr.? Wbrew plotkom praktycznie nic. - Nasza kopalnia będzie miała swój mały zakład przeróbki na terenie naszej kopalni. W bliskiej odległości od nas budowę swojego dużego zakładu planuje spółka Balamara, ale to jeszcze potrwa, bo najpierw muszą wybudować kopalnię. Nie ma takiego planu, aby nasz zakład obsługiwał dwie kopalnie. My będziemy zaczynać dużo wcześniej, już niedługo Oni muszą najpierw dostać koncesję i jeszcze nie wiadomo czy dostaną, bo o tym decyduje minister, a następnie muszą tę kopalnię wybudować - mówi Dariusz Wojciechowski, który przed kilkoma tygodniami na łamach Gazety Noworudzkiej ujawnił, że jego spółka ma już koncesję i zaczyna budować kopalnię w Ścinawce Śr. Wkrótce ma rozpocząć się nabór pracowników. - Nie ma połączeń kadrowych. To są spółki niezależne. Jedyne co łączy to to, że obydwaj inwestorzy są z Australii. To są dwa niezależne projekty - podkreśla Wojciechowski. - Teraz są na etapie wykupu gruntów od prywatnego przedsiębiorcy i od skarbu państwa. Chodzi tylko o tereny dawnej kopalni gliny i zakładów ceramicznych, czyli o obszar o powierzchni ok. 18 hektarów - ujawnia obecny etap prac burmistrz Jan Bednarczyk. Jednocześnie Bednarczyk przypomina, że kopalnia w Ścinawce Śr. nie musi wykupować gruntów, pod którymi znajdować się będą wyrobiska, czyli m. in. teren dawnego tartaku.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Łączy nas tylko Australia

Obrazek użytkownika jan
  • jan
  • 16-12-2018

Po co komu kopalnie??Okoliczne zakłady pracy cierpią na brak rąk do pracy.Powstaje coraz więcej miejsc pracy ,które nie mają tak szkodliwego wpływu na środowisko i nie są uciążliwe dla mieszkańców.Po co nam tysiące tirów i wszędobylski czarny pył?Nie zachłystujmy się australijczykami,potraktują nas jak aborygenów.Przyjechali tu zarobić szmal jak najtańszym kosztem,a niektórzy panowie liczą na zlizywanie śmietanki .

foto: Fundacja Ratowania Zabytków i Pomników Przyrody

Trzy miesiące pozostały właścicielowi zamku w Ratnie Dolnym na zrealizowanie obowiązków jakie nałożył na niego konserwator zabytków. To chyba nierealne, więc co wtedy?

foto: pixabay.com

Będzie podwyżka, ale nie wiadomo jeszcze kiedy i jak duża. Już niedługo mieszkańcy miasta i gminy Radków zapłacą więcej za odprowadzenie ścieków. A podwyżka cen wody - jak zapewnia Michał Punda, prezes Radkowskich Usług Komunalnych - będzie jedynie symboliczna.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×