REKLAMA

Przede wszystkim ekologia

foto: ilustracyjne pixabay.com

Dyrekcja Miejskiego Ośrodka Kultury i miejscy urzędnicy szukają ok. 280 tys. zł, aby pokryć dach ośrodka panelami słonecznymi.

- Jesteśmy w trakcie pisania wniosków związanych z fotowoltaiką Miejskiego Ośrodka Kultury. Chcielibyśmy cały dach pokryć panelami słonecznymi. Inwestycja ta mogłaby spowodować naszą niezależność energetyczną przez cały rok - ujawnia swoje plany dyrektor Wojciech Kołodziej. Patrząc również na panujące trendy związane z ekologią, dla Kołodzieja jest to właściwy ruch. - To duże wyzwanie, na realizację którego szukamy funduszy zewnętrznych. Wniosek piszemy wspólnie z pracownikami Urzędu Miasta. Mamy przygotowane obliczenia, które wskazują, że taka inwestycja w przeciągu trzech lat mogłaby się zwrócić. Jeżeli dostalibyśmy nawet połowiczne dofinansowanie, to zwróciłaby się jeszcze szybciej - ocenia dyrektor MOK-u. - W Nowej Rudzie wszystkie nowinki związane z ekologią to moim zdaniem dobre inwestycje - dodaje Kołodziej.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Przede wszystkim ekologia

foto: Fundacja Ratowania Zabytków i Pomników Przyrody

Trzy miesiące pozostały właścicielowi zamku w Ratnie Dolnym na zrealizowanie obowiązków jakie nałożył na niego konserwator zabytków. To chyba nierealne, więc co wtedy?

foto: pixabay.com

Będzie podwyżka, ale nie wiadomo jeszcze kiedy i jak duża. Już niedługo mieszkańcy miasta i gminy Radków zapłacą więcej za odprowadzenie ścieków. A podwyżka cen wody - jak zapewnia Michał Punda, prezes Radkowskich Usług Komunalnych - będzie jedynie symboliczna.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×