REKLAMA

Śmieci zależne od wody

Za śmieci zapłacisz w zależności od zużytej wody

Jest decyzja! Od nowego roku opłata za śmieci uzależniona będzie od ilości zużytej wody. Taka zmiana nie zostanie jednak wprowadzona dla mieszańców miasta, czy gminy Nowa Ruda, ale tylko dla miasta i gminy Radków. Wcześniej taki sposób naliczania opłat za wywóz śmieci wprowadzili w powiecie kłodzkim samorządowcy w Polanicy-Zdroju. Od stycznia opłata za odpady obliczane będzie jako iloczyn ilości zużytej wody z danej nieruchomości oraz stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Ta stawka to 4,30 zł miesięcznie za 1 m3 zużytej wody z danej nieruchomości (jeśli segregujemy odpady) i 7,30 zł miesięcznie za 1 m3 zużytej wody (jeśli nie segregujemy). Wprowadzona też została opłata za pojemniki na odpady (np. dla firm). Za pojemnik 110 l zapłacimy 20 zł (jeśli segregujemy odpady) i 33 zł (jeśli nie segregujemy). Natomiast większy pojemnik 120 l, to wydatek 22 zł (jeśli segregujemy odpady) i 36 zł (jeśli nie segregujemy).

 

Więcej przeczytasz w najnowszym wydaniu Gazety Noworudzkiej nr 1022

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Śmieci zależne od wody

Co wiesz o Czechach? Czy znasz wystarczająco dobrze Polskę? Weź udział w Konkursie Wiedzy o Polsce i Czechach. Już 2 grudnia w Nowej Rudzie.

foto: pixabay.com

Podczas ostatniego zebrania wiejskiego w Jugowie praktycznie jednogłośnie zapadła decyzja o tym, że powinna pojawić się sygnalizacja świetlna. Ale nie we wsi, ale na noworudzkiej obwodnicy, na skrzyżowaniu z drogą prowadzącą do Jugowa. Zebrano w tej sprawie kilkaset podpisów.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×