REKLAMA

Piekielnica w remoncie

foto: dolny-slask.org.pl

Trwa remont koryta Piekielnicy w Przygórzu. Remontowane są mury oporowe w centralnej części wsi. A mieszkańcy zastanawiają się, czy roboty uda się zakończy na czas.

Cel remontu jest prosty. Poprawienie ochrony przeciwpowodziowej. Zabezpieczana jest skarpa na wysokości budynków 10B i 10C wraz z remontem koryta potoku. Wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Budownictwa Hydrotechnicznego i Produkcji Kruszyw ydrokrusz z Wrocławia. Dostanie za to 1 milion 264 tys. zł. Prace rozpoczęły się 27 lipca ubiegłego roku i powinny potrwać do 1 grudnia. - Nie ma żadnych opóźnień w harmonogramie robót - zapewnia Jarosław Garbacz z Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie we Wrocławiu dawnego RZGW. Mury oporowe nad potokiem Piekielnica remontowane są na odcinku 400 metrów w centralnej części wsi. Zakres prac remontowych obejmuje m. in. zabezpieczenie drzew i krzewów wraz z wycinką niektórych z nich, roboty ziemne, roboty betonowe, wykonanie ubezpieczeń z narzutów kamiennych, montaż barier, wylotów kanalizacji deszczowej oraz oczywiście prace porządkowe. Mamy też złą wiadomość dla mieszkańców Przygórza. - W planach na 2019 r. nie mamy ujętych kolejnych remontów odcinków murów oporowych we wsi Przygórze - przyznaje Garbacz.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Piekielnica w remoncie

Była kontrola na terenie Willi Konrad. Będą wycinać kasztanowce.

Droga Raszków-Wambierzyce szybko nie zostanie wyremontowana.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×