REKLAMA

Na listach znaczki z Radkowa

Najpierw był konkurs, później wystawa, a teraz radkowskie konkursowe znaczki trafiają na listy.

Wyróżniają się prace najmłodszych uczestników konkursu, bo radkowski ratusz np. namalował 8-latek. Może ta kreska nie jest jeszcze taka idealna, ale na znaczku wygląda bardzo ładnie. Są to znaczki przedstawiające np. ratusze w Radkowie i Nowej Rudzie, wambierzycką bazylikę, Twierdzę Kłodzką. 22 prace trafiły do Muzeum Poczty Polskiej i Telekomunikacji we Wrocławiu. Pomysł przeniesienia wystawy do Wrocławia narodził się z organizowanego w Radkowie konkursu filatelistycznego. Wrocławskie muzeum było bardzo chętne na współpracę. - Mamy unikatowe znaczki w skali świata. Tym bardziej, że to są autorskie prace, na których uwieczniono zabytki ziemi kłodzkiej. Każdy rysował jak potrafił, ze zdjęć, z głowy, z wyobraźni. My wydaliśmy te znaczki. Są one zrobione przez Pocztę Polską w formie jednego arkusza z małymi znaczkami z nominałem A i z napisem Poczta Polska. Taki znaczek można naklejać na list, który wysyłamy - przypomina Marek Kusiakiewicz, dyrektor radkowskiego centrum kultury.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Na listach znaczki z Radkowa

- Strach nie zabija - zarażaj spokojem, zostań w domu - namawiają noworudzianie Agata Felczak i Patryk Kamiński, których filmik ma już ponad trzydzieści tysięcy wyświetleń.

Ksiądz Biskup Ignacy Dec odchodzi na emeryturę. Dziś w samo południe w kaplicy domowej Świdnickiej Kurii Biskupiej ogłoszono decyzję ojca świętego Franciszka, który mianował nowym biskupem świdnickim biskupa Marka Mendyka, dotychczasowego biskupa pomocniczego diecezji legnickiej.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×