REKLAMA

Dostają za małe diety?

Henryk Srokowski
Nie wiem, czy będę kandydował. Jeśli chodzi o diety, to trudno mi powiedzieć. Pracowałem jako strażak i robiłem to z poświęceniem, nie dostając za to pieniędzy. Tak samo traktuję bycie radnym. Liczy się funkcja społeczna. A wszystkie pieniądze, jakie dostajemy i tak wydajemy na dojazdy oraz rozmowy przez telefon. Nic z nich nie zostaje.
Marek Bidziński
Nie będę kandydował. Dlatego nie mam
wpływu na wysokość diet. Pomimo to, jestem za tym, aby obniżyć troszkę diety dla radnych.
Teresa Październiak
Nie będę kandydowała.
Janusz Ferenc
Będę kandydował. Co do diet, to uważam, że jest to zależne od rady. Sądzę jednak, że u nas i tak diety nie są tak wysokie, jak w innych miejscowościach.
Barbara Gorczyńska
Będę kandydowała, a nad wysokością diet się nie zastanawiałam. Póki co, to nie mam zdania, czy powinny zostać obniżone, czy też nie.
Mirosław Dziedzic
Tak, będę kandydował. A na temat diet, to nie chcę się wypowiadać.
Hanna Groń
Na pewno będę kandydowała na kolejną kadencję. Co do wysokości diet, to nie zastanawiałam się nad tym.

Więcej w najnowszym wydaniu Gazety Noworudzkiej nr. 900.

Artykuły powiązane

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (18): Dostają za małe diety?

Obrazek użytkownika xyz
 • xyz
 • 22-08-2014

Jeśli radny rzetelnie wypełnia swoje obowiązki i aktywnie uczestniczy w komisjach i sesjach, to powinien otrzymywać rekompensatę za poświęcony czas i wydane środki. Jeśli natomiast jego rola sprowadza się jedynie do podnoszenia ręki w głosowaniu i wygłaszaniu formułki: "Komisja pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały w sprawie ...", to nie powinien dostać ani grosza z publicznych pieniędzy.
Obrazek użytkownika w
 • w
 • 23-08-2014

To ładne. Ale w takiej sytuacji tylko p. Października i p. Węglarz powinni dostac swoje diety. ☺
Obrazek użytkownika filon
 • filon
 • 24-08-2014

A jak ocenić rzetelność pracy radnego?" Aktywność "w czasie sesji to w większości wypadków populistyczne działanie obliczone na rozgłos w mediach. Prawdziwa "burza mózgów" odbywa się na posiedzeniach komisji lub też koalicyjnych spotkaniach przed sesją. Sesja to tylko szlif tego co wcześniej uzgodniono. Widzę czasami jak niektórzy radni na siłę wymyślają temat aby tylko przez moment zaistnieć, bywa też, że porusza temat definitywnie zakończony kilka sesji wstecz. Po co? Albo się obudził albo dopiero dotarło co głosował. Mojego radnego (radną) oceniam po skuteczności w załatwianiu zgłoszonych im problemów. Oni mają być skuteczni a nie ślicznie wyglądać w mediach a na dodatek klepiąc byle co.
Obrazek użytkownika Jasiu
 • Jasiu
 • 24-08-2014

Za ile sprzedają się radni? Filon już nie mogę z śmiechu, przypomina mi się cytat "Głupiec uczony jest większym głupcem niż głupiec nieuk. " Wracając do radnych to mamy do czynienia z semaforami Kilińskiego tzw. koalicją rządzącą. Radni to grupa Cwaniaczków załatwiających sobie, rodzinie etaty w szkołach i spółkach miejskich za wynagrodzenia sięgające ponad 10 tyś zł i udzielnych Idiotów sprzedających się za grosze. Spójrz w ich deklaracje majątkowe na czym się wzbogacili i z czego żyją nasi radni! Diety to tylko drobne pieniądze na telefony i dojazdy cytując radnego :)
Obrazek użytkownika filon
 • filon
 • 24-08-2014

Jasiu, chciałoby się dodać, zielone ucho! Pleciesz jak gówniarz pod kioskiem z piwem, nic nie wiesz na ten temat albo rżniesz głupa. Przykro to stwierdzić ale większość tu piszących to niedoinformowani mędrcy. Jasiu, a któż to tak się dorobił i ustawił siebie i rodzinę, powiedz przeto bo ci ucho uschnie. Klepać dyrdymały każdy może ale odpowiedzialność to już zza zasłony. Radnych 21 jest, jak podasz połowę ze składu, że coś sobie załatwili to uznam żeś znawcą pierwszej wody jest!!! Inaczej to pieprzysz trzy po trzy!!! Oświeć niewiedzących o tych cwaniactwach radnych to świadomiej będzie się nam głosowało. Może masz rację, może znasz to od podszewki, powiedz zatem biednemu ludowi jak jest naprawdę.
Obrazek użytkownika kola
 • kola
 • 25-08-2014

Jasiu, podaj chociaż jednego co to się ustawił, nie musisz wszystkich 21. Wskaż co to konkretnie Burmistrz mu załatwił. Podaj od razu swoje dane, aby dało się twoje tezy sprawdzić w sądzie. Chowacie się za anonimowymi wpisami i obszczekujecie. Macie konkrety, to czego się boicie. Śmiało, no chyba, że jak kundle podkulające ogon odwarkniecie postem, tylko uważajcie by się nie poszczać ze strachu i zawiści. Pianę toczycie z pyska i nic się nie liczy, tylko walka z Burmistrzem. Rzucacie oskarżenia zza węgła chowając się za anonimowością forum. Czy tylko tego uczą was na partyjniackich odprawach Pierdzielenia i Szczekania.
Obrazek użytkownika pixidixi
 • pixidixi
 • 25-08-2014

kola: "Jasiu, podaj chociaż jednego co to się ustawił, nie musisz wszystkich 21. Wskaż co to konkretnie Burmistrz mu załatwił. Podaj od razu swoje dane, aby dało się twoje tezy sprawdzić w sądzie. Chowacie się za anonimowymi wpisami i obszczekujecie. Macie konkrety, to czego się boicie. Śmiało, no chyba, że jak kundle podkulające ogon odwarkniecie postem, tylko uważajcie by się nie poszczać ze strachu i zawiści. Pianę toczycie z pyska i nic się nie liczy, tylko walka z Burmistrzem. Rzucacie oskarżenia zza węgła chowając się za anonimowością forum. Czy tylko tego uczą was na partyjniackich odprawach Pierdzielenia i Szczekania." 1. To nie jest walka z Burmistrzem tylko z osobą nieudolnie wykonującą swoją pracę, budzącą się raz na cztery lata z letargu. 2. Wpis poniżej krytyki. 3. Postaram się sprawdzić czego nielegalnie się dorobiłeś jako radny. 4. Ostatnie zdanie to ???????????
Obrazek użytkownika zibi
 • zibi
 • 25-08-2014

W tym roku w Jugowie remontowane są cztery ulice, przy trzech z nich mieszkają radni, a przy czwartej zastępca wójta. Może to przypadek, ale raczej potwierdzenie tego o czym pisał Jasiu, tylko w odniesieniu do gminy.
Obrazek użytkownika hej
 • hej
 • 25-08-2014

To jak z tymi dietami, zabierać czy nie? Kto będzie chciał za darmo brać udział w komisjach i sesjach? Już widzę te tłumy chętnych. No i nie można już będzie krzyczeć że "za nasze pieniądze darmozjady pierdzą w stołki". Jak tu potem psy wieszać na radnych, skoro za darmo będą pracować? Więc jak, zabierać diety czy jednak nie?
Obrazek użytkownika Jasiu
 • Jasiu
 • 25-08-2014

Za ile sprzedają się radni? Drogi Filon i Kola dziękuje za słowa uznania dla mojego wpisu. Po Waszych komentarzach pełnych kurtuazji i dobrego słowa, dajecie świadectwo kultury koalicji Jaśnie Nam Panującej. Do dysputy włączacie metody zastraszania i szantażu, których Putin by się nie powstydził, gratuluję! A jeżeli chodzi o fakty to są zamieszczone na stronie BIP UM w dziale oświadczenia majątkowe. "HEJ" zadaje dobre pytanie czy radny powinien dostawać dietę w wysokości prawie najniższej krajowej? Moim skromnym zdaniem Radny powinien być osobą samodzielną finansowo, co by świadczyło o zaradności życiowej i niezależności. A osoby sprawujące funkcje zależne finansowo od UM powinny być wyłączone (chyba że zawieszą sprawowany etat). To powinno uchronić przed wszelkiego rodzaju sitwami, pchających się do publicznych pieniędzy! A jeżeli chodzi o anonimowość to Drogi Kola i Filon, jako obrońcy Jaśnie Panującej Władzy powinniście sami zabierać głos, podpierając go autorytetem swojego Szanownego Nazwiska i Imienia. My biedni obywatele NR musimy ukrywać swoją tożsamość, gdyż jesteśmy szykanowani, prześladowani i straszeni sądem, jako inicjatorzy referendum w sprawie likwidacji Straży Miejskiej. Żeby nie było niejasności, w przypadku zwrotu "Drogi" nie chodzi o wymiar finansowy dla budżetu miasta, to taki zwrot grzecznościowy ;)
Obrazek użytkownika filon
 • filon
 • 25-08-2014

Jasiu, i co wyjaśniłeś? NIC!!! Odesłanie do oświadczeń majątkowych niczego nie dowodzi, jedynie, że ktoś bogatszy a inny biedniejszy. To wskaż, który z radnych jest ustawiony, który się dorobił na "władzy", który wykorzystał funkcję dla celów ustawiania rodziny. Odwagi, tu możesz się wykazać. Nie skomentuję Twojej wzmianki o Putinie, nie warto. Dieta radnych to w zasadzie powinna być rekompensata za utracone zarobki w czasie pełnienia czynności radnego, ponieważ za czas uczestniczenia w sesji czy też posiedzeniach komisji, radnemu potrąca się zarobek w zakładzie macierzystym Ot i cała filozofia diety radnego. To co jest aktualnie stosowane nie do końca odpowiada stanowi faktycznemu ale jest jedną z lepszych form jaką stosują rady w kraju. Trochę poczytałem, choć pewnie Jasiu będziesz w ta wątpił.
Obrazek użytkownika kola
 • kola
 • 26-08-2014

No i widzisz sam Jasiu jaki jesteś. Obrzucić błotem potrafisz, faktów nie podajesz, dowodów nie masz, więc ukrywasz się za nickiem, bo boisz się, źe gdybyś podał swoje dane, to musiałbyś ponieść karę za swe kłamstwa i oszczerstwa. A tak anonimowy Jasiu rzuca na lewo i prawo co mu do łepetynki przyjdzie, bo czuje się bezpieczny. A głupota się aż przez ekran przelewa. Ale Jasiu jest uczciwym, zapewne BOGOBOJNYM KATOLIKIEM. Brrrrr...
Obrazek użytkownika xyz
 • xyz
 • 26-08-2014

Jeśli dieta radnego wynosi tysiąc złotych, a posiedzenia rady odbywają się średnio raz w miesiącu, to wspomniana kwota wielokrotnie przewyższa koszty dojazdu na posiedzenia komisji i sesje rady. Oznacza to, iż pozostałą część diety należy postrzegać jako wynagrodzenie za pracę, która w przypadku funkcji radnego powinna stanowić wypadkową umiejętności i zaangażowanie w rozwój społeczności lokalnej. Obserwując zatem w jaki sposób poprawia się standard naszego lokalnego życia, każdy (z wyjątkiem kilku ślepców) z łatwością może odpowiedzieć sobie na pytanie dotyczące wysokości diet.
Obrazek użytkownika Jasiu
 • Jasiu
 • 26-08-2014

Dziękuje FILON za przyznanie racji że są bogaci Radni zatrudnieni na etatach w których wynagrodzenie zależy od uznania Wielce Nam Panującego. Jeżeli chodzi o dietę która ma być rekompensatą za utracone zarobki , to ZUS powinien radnym potrącać dniówki z emerytury. A o utraconych zarobkach nauczycieli to pierwszy raz słyszę, w związku z tym uznaje to za konfabulacje. Zresztą licząc że radny poświęca 1 dzień w miesiącu, to jest to świetna dniówka, życzę wszystkim takiej w noworudzkim zakładzie pracy. Drogi KOLA wywołujesz moje dane, a sam trolisz pod pseudonimem od dłuższego czasu. Jak masz jaja to się popisz. Jeżeli chodzi o Katolika to rozumiem że masz trudności z przyswojeniem sobie 10 przykazań, wypisując takie bzdury j.w. i wolisz żyć bez zasad moralnych :) Dla przypomnienia Jan Paweł II też był katolikiem i mówiąc kolokwialnie wyciągnął twoją dupę z komunizmu! Chyba że uwielbiałeś ten system? Zresztą, robiąc tyle rabanu wokół honorowej funkcji radnego, przypominacie mi mojego psa który szczeka i warczy jak wściekły kiedy odbiera mu się kiełbasę ;)
Obrazek użytkownika filon
 • filon
 • 27-08-2014

Jasiu! czy zrozumienie słowa pisanego sprawia ci ból? Napisałem, że są radni bogatsi i biedniejsi. Skąd zatem wysuwasz wniosek, iż wskazałem źródło dochodów oraz powód wzrostu tego dochodu. Nie żongluj "intelektem' bo ci wypadnie z rąk. Ws potrącenia diety emerytom to masz słuszność i należałoby coś z tym zrobić. Problem jednak w tym, że nie bardzo są przykłady na rozumne rozwiązanie tej sprawy. Co do rekompensaty za utracone zarobki to oczywiście ma tu zastosowanie skrót myślowy ponieważ nie tylko utracona pensja ale również koszty poniesione na działalność w to wchodzą. Oczywiście można debatować czy obecna wysokość jest słuszna, zawsze można to zmienić, ale nie można, moim zdaniem, pakować wszystkich do jednego wora. Jak w każdym środowisku są ludzie i ludziska.
Obrazek użytkownika Janek
 • Janek
 • 02-09-2014

Ja bym porównał dietę Radnego z dietą Sołtysa. Sołtys ma cala wieś na głowie, pobiera inkaso organizuje prace dla interwencyjnych i użera się z mieszkańcami bo to niewdzięczna funkcja społeczna, a radny? Co robi radny chodzi na komisje i sesje. Czasami napisze interpelacje. Według mnie dobrze jest jak to Sołtys jest radnym wtedy ma większy posłuch w gminie i wpływ na budżet, a nie śmiesznie mały fundusz sołecki.
Obrazek użytkownika Mariusz Myrcha
 • Mariusz Myrcha
 • 15-09-2014

Ostatnim hitem naszego umiłowanego przywódcy burmistrza Kilińskiego jest burzenie najszerszego i najbardziej bezpiecznego mostu dla pieszych na rzece Włodzicy łączącego ul.Piastów z ul.Cmentarną. Jeszcze nie wybudował żadnego, a już burzy. Kończ Waść wstydu oszczędź.
Obrazek użytkownika A.K.
 • A.K.
 • 15-09-2014

Nasz noworudzki "Słońce Peru" powiedział, że burzy most gdyż groził zawaleniem, dlatego wjechała na niego ciężka koparka i kilkanaście godzin go skuwała młotem pneumatycznym - a on dalej stoi. "Słońce Peru" potrzebuje chyba kupę kamieni a resztę już ma

foto: pixabay.com

Jest prawomocny wyrok. Była pracownica Agroregu Agata O. została skazana, a miłosna historia rodem ze szklanego ekranu dobiegła końca. Dziś Arkadiusz Wasilewski, wrocławski przedsiębiorca ostrzega mężczyzn przed kobietami, takimi z jaką on się związał.

Zdjęcie zostało wykonane o godz. 18.03 przed Schroniskiem na Szczelińcu - kilka osób relaksuje się, podziwia widoki, spokój, cisza…

Park Narodowy Gór Stołowych informuje, że w związku z ekstremalnie wzmożonym ruchem turystycznym w godzinach szczytu (godz. 10-15) może nastąpić krótkotrwała przerwa w sprzedaży biletów na trasę turystyczną na Szczelińcu Wielkim.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×